Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Néztétek a hír tv adását? Aki...

Néztétek a hír tv adását? Aki eddig nem dobta ki a polycarbonátból készült cumisüveget, az gyorsan tegye még!

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 08:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért is?
2009. jún. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tényleg, miért? Melyek azok?
2009. jún. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

szinte az össze féle, kivéve a jó drága márkák bár abból is van amelyiknek egy bizonyos fajta üvege polikarbonátból van.

Egy nagy P betű egy háromszögben a jele ált. a cumisüveg alján vagy oldalán.

Nekünk nincs momentán 2000 ft-unk egy új tápszeres és még egyszer 2000 egy teás cumisüvegre sajna...

2009. jún. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

betűméret: kisebb | nagyobb



2005-03-22 09:37

Rákkeltő cumik Magyarországon


Egy, a fővárosra és Baranyára kiterjedő ellenőrzésen a fogyasztóvédők nyolcféle cumitermékből öt olyat találtak, amely rákkeltő lehet. A PVC-ből készült cumikban olyan lágyító van, amely nemcsak rákkeltő, hanem a vesét és a májat is károsíthatja. Az Európai Unió belső piacán már nem forgalmazható olyan PVC-ből készült játék és gyermekgondozási cikk, amit a három év alatti gyerekek a szájukba vehetnek.


Ilyenek például a rágókák, a csipogók és a cumik. A PVC-rágókák például teljesen eltűntek Európában, ezért is volt meglepő a fogyasztóvédők vizsgálatának eredménye. Két termékről még azt sem sikerült kideríteni, honnan származik. Ami azért baj, mert senki sem tudja megmondani, hogy hány üzletben terítették szét a veszélyes anyagot tartalmazó cumit. Három esetben egyértelmű volt, hogy a terméket Kínában gyártották, s hogy kik voltak a forgalmazók. A veszélyes cumikra kizárólag kínai üzletekben bukkantak az ellenőrök, s ezeket ki is vonták a forgalomból.


Ilyen esetben a forgalmazó kötelessége, hogy a kereskedőktől visszavásárolja a termékeket. Aki vásárolt a szóban forgó cumikból, annak az üzletbe célszerű visszavinnie, ott kártalanítják. Ha nincs meg a blokk, vagy nem akarják visszavenni a terméket, akkor a fogyasztóvédelemhez célszerű fordulni. Sőt a fogyasztóvédelemről szóló törvény értelmében a forgalmazónak sajtóközleményben kellene felhívni az érintettek figyelmét a veszélyre.


Olyan személyt azonban nem sikerült találnunk, aki ilyen hirdetményt látott volna a sajtóban. A vizsgálat, amely eddig csak egy megyére és a fővárosra terjedt ki, rövidesen folytatódik, hiszen olyan kockázatról van szó, amely súlyosan veszélyeztetheti a csecsemők életét és egészségét. A PVC-ben lévő lágyítók káros hatása csak bizonyos idő múlva, a gyermek későbbi életszakaszában jelentkezik. A felügyelőség 2004-ben 13 féle PVC-csipogó játék árusítását tiltotta meg a veszélyes lágyító tartalom miatt.


A hazai piacon a baba-mama boltokban, az illatszerboltokban, valamint az áruházláncokban forgalmazott cumik minden gyanú felett állnak - állítja Csonkáné Kajnok Magdolna, a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség vezető főtanácsosa. Azt ajánlja: a vevő minden esetben nézze meg, hogy milyen alapanyagból készült a termék. Ha szilikongumiból vagy természetes gumiból, akkor nyugodt szívvel megvásárolhatja. Puszta ránézésre nem lehet megkülönböztetni a PVC-ből, illetve a szili-konból készült terméket, ezért a forgalmazó használati utasítását és a termékismertetőt minden esetben célszerű elolvasni. Ha nincs, inkább ne vegyük meg a kétes eredetű árut - figyelmeztet a szakértő.


Veszélyes PVC-anyagú etetőcumik:


Termék, Származási hely


CM bébiitató készlet, Ismeretlen


Baby Collection cumisüveg, Ismeretlen


QIMCO 632774 cikkszámú cumisüveg, Kína


Little Spirit cumisüveg, Kína


YI-123 632777 cikkszámú cumisüveg, Kína

2009. jún. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen , csak a gond az, hogy pl az aventes üvegek is PC böl vannak, de nem PVC-ből.... A korábbi hiszti szerint azt is a szemétbe kell dobni....
2009. jún. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

tudom, jön majd a lepontozas a velemenyem miatt, de nem birom magamban tartani: te is, en is, es meg sokan masok is felnöttek ilyen cumis üvegek mellett, az en gyerekeim is fel fognak nöni e mellett (bar pont nem hasznalnak cumisüveget rendesen, csak jatszanak vele, egyik sem tud belöle inni, nem is sajnalom), es meg sok millio masik gyerek is felnött e mellett. Persze, el tudom kepzelni, hogy rakkeltö hatasu, de ha igy allunk hozza mi nem az?

Nem azzal van a gond, hogy ha megteheted, hogy megvedd a gyerekedet, akkor te olyat veszel. Csak ez a felszolitas, hogy gyorsan tegye meg... ha nem teszi meg, akkor rossz anya? akkor veszelyezteti a gyereket? Ugyan mar...

Te (ha szoptattad a gyerekedet, vagy amikor terhes voltal) mindig elsöosztalyu bio tapanyagokat ettel meg? semmilyen karos anyagot nem vittel be a szervezetedbe? Semmilyen rakkeltö anyagot? vagy olyan anyagot, amiröl valaki ugy gondolja, hogy rakkeltö? en igen. En volt, hogy megettem egy sajtburgert, emrt azt kivantam. Megiszom a napi egy kavet, epdig szoptatok. Es a gyerekeimnek nyilvan szeretem a lehetö legjobbat adni...

Egy TELJESEN egezsseges 10 honapos, es egy teljes egeszseges 2 es fel eves gyerek anyukaja.

2009. jún. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
biztos,hogy eszek rákkeltő anyagot és nem csak biot,de amennyire tudom,szeretném a legkevésbé káros anyagokat adni a babámnak. Felnőttünk a sz.r cumisüvegeken,de akkor még kb. tized ennyi kocsi volt,gyorskaja nem volt,mirelit is alig,kevésbé stresszeltek anyáink a munkahelyükön,lassabb volt az élet,valamivel tisztább a levegő és még sorolhatnám.
2009. jún. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
feltetlenül kell vitatkozni, amikor pontosan ugyanezt irtam en is: ha meg tudod tenni, hogy nem azt adod nyilvan nem fogod azt adni neki, ahogy en sem adok neki olvados cukorkat, meg mit tudom en mit, pedig nyilvan megtehetnem, es nem az arat sajnalom töle. Csak ne tegyünk mar ilyen kijelentest, hogy gyorsan tegye meg!
2009. jún. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
mindenki tegyen belátása szerint........én csak jót akartam......
2009. jún. 7. 10:22
 10/10 anonim ***** válasza:
termeszetesen nem teged akartalak minösiteni, es gondoltam, hogy joszandekbol irtad, csak aki nem teheti meg ne erezze rossz szülönek magat e miatt... mint, ahogy mar ide is irta valaki, hogy nincs 4 ezer forintja uj cumikat venni
2009. jún. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!