Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől kapható el a rota...

Mitől kapható el a rota vírus? És hogyan?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Huhh hát a rotavírus kemény játékos. Aki a leghigiénikusabban él annál is előfordul. Terjed szennyezett kézzel, használati tárgyakkal, akár széklettel is. Úgy tudom létezik ellene védőoltás, amit szájon át adnak be a babának. Remélem tudtam segíteni!
2009. jún. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagy gyerek oviból hozta haza.
2009. jún. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen elkapható, mint ahogy előttem leírták! Valószínű, hogy a fiam nemrég esett át rajta, hát nem kívánom senkinek. Olyan hasmenése volt, hogy napi 30-40 pelenka fogyott el. Hányás szerencsére elkerült. AZ orvos szerint ez rota lehetett, s mivel már majdnem 3 éves, így "csak" így jelentkezett nála. Kisebb babáknál még durvább-állítólag. Ja és bölcsődébe jár a fiam, lehet, ott szedte össze...
2009. jún. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2009. jún. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

[link]

Itt egy oldal ahol szó van róla de ha beütöd a google-ba kidob egy csomót.

Én 2 hét múlva adatom be az oltást ellene mert (asszem ebbe a cikkbe is az van) a gyerekorvos azt mondta, hogy óvodáskor végéig a gyerekek 90% megkapja és elég csúnya dolgokat tud művelni. Magyarul sehogy nem tudod kivédeni csak az oltással.

2009. jún. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
rosszul tudod az oltással nem kivéded!!!!! Hanem a kiszáradásig nem jutel a gyerek de hányást hasmenést kaphat rotátol . Én ezért nem adtam be, mert nem 100%-os a 40000ft-os oltás!És minden ember nem szárad ki a virusoktol !
2009. jún. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem az orvos még a nyári fürdözést is mondta veszélynek.
2009. jún. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

vagyis azzal sem, mert a rota 30nál több törzséből az oltás 2, v 3 ellen véd.

egyébként májustól van általában, nem tudod kivédeni igazán.

a levegőből, használati tárgyakról is elkaphatjátok.

2009. jún. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Hát nem tudom de ha így is van, nekem az megér 36000-et ha nem szárad ki a gyerekem.
2009. jún. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.A mellék hatástól tartok igazán, hogy náthás lesz a gyerek, sokan írták itt, hogy betegek lettek.
2009. jún. 6. 00:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!