Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet a tápszeres babát...

Lehet a tápszeres babát túletetni?

Figyelt kérdés

Babám átlagos adagja 60-80gramm.Ma délben 140ig meg sem állt,és másfél óra múlva már követelt újabb adagot,80at megevett és nyugtalan csak úgy hallgatott el,ha adtam neki még 30milit,de megint sír és tátog (Mindig tátog mikor éhes)

Lehet valami baja ha adok még neki? Nem akarom a gyomrát leterhelni.


2009. jún. 5. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

A súlyát osztd el hattal,és a kapott összeget is osztd el hattal,annyi milit ehet meg 3-4 óránként, attól függ hány hónapos a babád.

Az enyém is tápszeres volt születésétől, még le sem telt a 3 óra, már üvöltött a hamiért. Nem lehet túletetni Őket, annyit esznek amennyire szükségük van.

2009. jún. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk tegnap túlette magát a manó.

Délután hatkor evett egy fél adag tejpépet (nemrég kezdtük), utána evett 80 gramm tápit, aztán nyolckor még teljesen kiürítette a cicimet (az úgy 150 gramm lehetett), elaludt, aztán fél óra múlva ordítva ébredt, mert fájt a hasa.

Nem gondoltam volna, hogy van ilyen, de nála előfordult.

Éjjel 11-ig ordított, utána végre elfogadta a kamillateát, és megnyugodott a pocija is, meg ő is.


Az is lehet, hogy a tejpép ülte meg a pociját.

Eddig még csak négyszer evett tejpépet, és mindig csak fél adagot készítek neki.

2009. jún. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

A 2. válaszolónak nem csoda, hogy fájt a babája pocija, rövid időn belül kapott 3 különféle összetételü papit, a babák hasa nem dolgozik még ilyen gyorsan.

Ha túleteted, de csak egyfélét kap, jelen esetben tápot, kibukja a felesleget, ha amúgy nem hasfájós.

2009. jún. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
én ha sírt mindig adtam neki enni. volt hogy rengeteget evett de a végére már nem is sírt.Mai napig ha kelneki elfogadja nem figyeli ö az ídőt ,letelt -e a 4 óra. :)
2009. jún. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

vigyazz, hogy legyen ideje emészteni. nekunk is ugrált, de beáll, nyugi. de ha gyanakodsz, hogy faj a pocija, ne adj neki kajat.

az en bebim cicikeresett, amikor fajt a pocija, jol megtevesztett. tudod, igy tatogva bologatott.

fentebb tok jol leirtak, hogy szamolhatod ki a mennyiseget

2009. jún. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mennyiséghez: Lányom 3,5kiló.Ez azt jelentené hogy napi 800grammot kell ennie??? Nekem a kórházban azt mondták,testsúlykilogrammonként 150gramm,ezek szerint meg 500-550gramm lenne az adag.Kb ennyit is eszik ÁLTALÁBAN.

Mindenkinek köszönöm a válaszokat,végülis evett még 60grammot aztán hajnal 3ig aludt,ami nála eddig egyszer fordult csak elő :)

Igyekszem nem idegeskedni mindenen,de a mi életünk nagyon nehezen kezdődött,rengeteg mindenen mentünk már keresztül,így jobban féltem mint az átlag anyukák az átlag babáikat.

Köszönöm mégegyszer minden válaszolónak.

2009. jún. 6. 08:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!