Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 2 napja túrja az...

Kislányom 2 napja túrja az orrát, hogyan szoktathatnám le róla?

Figyelt kérdés
9 hónapos. Tegnap amikor rálegyintett a férjem a kezére miatta, akkor tejesen kiborult. Ha rászólok, nem ér semmit mert tovább csinálja, ha meg elhúzom a kezét,megsértődik és panaszkodik. Mit tegyek? Ja és nincs neki benne semmi,mert orrszívóztam...
2009. jún. 5. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
17%
Ez lehet tünete a gilisztának is, mert ilyenkor viszket a kis orra illetve a nyálkahártya. Adj neki tökmagot és paradicsomlevet ez a kettő együtt nagyon jó féreghajtó és bármilyen mennyiségben használható, és figyeld a székletét, hogy nem-e ürül ki belőle.
2009. jún. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Hiába panaszkodik, húzd el a kezét, és mondd hogy nemszabad!

Annyiban igaza lehet az előzőnek, hogy viszket az orra. (Én azért nem gondolnám hogy gilisztás egy 9 hós baba!)

Lehet valami enyhébb allergia, virágporra, pollenre stb...

Kívülre próbálhatsz kenni kevéske zsíros krémet. A nyálkahártyát pedig át lehet öblíteni Sterimar-al. Ez ártani biztos nem fog.

Ha csak szórakozás kedvéért túr, akkor a gyakori rászólás segíteni fog. Egyébként ez is olyan mint a többi "idegesítő" baba játék, hogy csak 3 napig tart.

A lányom az elmúlt napokban a nyelvét lógatta egyfolytában, elég "furin" nézett ki:)

2009. jún. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első vagyok és ha már ilyen jól le lettem pontozva, akkor mondom, hogy az édesanyám a mai napig csecsemőkkel és gyerekekkel foglalkozik illetve dolgozik és nem egyszer fordult már elő, hogy bizony az egy év alatti gyerek gilisztás volt, sőt van olyan baba aki már így születik, ami elég szomorú, de igaz!
2009. jún. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le...itt szerintem valaki azért jár fel az oldalra, hogy jól lepontozzon mindenkit. Nem értem ezeket az embereket, de nem is akarom.

Gondoltam én is gilisztára, mert járunk bevásárolni, kapaszkodik a kosárban, úgyhogy elvileg bármit elkaphat, mert nem lehet minden bacit lemosni a kezéről. De egyéb tünete nincs, úgyhogy nem gilisztás szerencsére. Csak egy rossz szokást vett fel, és a drága minél jobban látja, hogy engem idegesít, annál jobban csinálja. Egyébként általában csak akkor, ha éppen nem vele foglalkozok. Ha játszunk eszébe sem jut az orrát túrni. Remélem elég lesz, ha kitartóan elhúzom mindig a kezét és elmagyarázom hogy ezt nem szabad :)

2009. jún. 6. 11:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!