Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Forgás gondok? Tapasztalatokat...

Forgás gondok? Tapasztalatokat és biztatást szeretnék.

Figyelt kérdés

A fiam 5,5 hónapos. kb. 3 hónapos korában hasról átfordult a hátára többször, ami szerintem csak véletlen volt, nem azét mert ő hátra akart fordulni. Aztán 5 hónapos korában a hátáról a hasára fordult, ahogy leteszem egyből, de aztán sírdogál mert elfárad. Mostanra már a hasán " pörög " de a hátára még mindig nem sikerül, inkább "ejtőernyőzik". Meddig tart még ez az állapot? Próbálom segíteni vissza a hátára, de egyedül nem megy neki. Mi a véleményetek, lesz még ebből oda-vissza forgás?

A válaszokat előre is köszi.


2009. jún. 5. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, ha egyszer már megcsinálta, akkor azt tudja, húzhatsz egy strigulát. Azért nem csinálja, mert nem akarja, most a pörgés érdekli. Ha szüksége lesz rá, újra meg fogja csinálni.
2009. jún. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyém most mászni tanul, ő csak háról hasra fordul. Fordítva már nemcsinálja, mert nem tud mit kezdeni magával háton, az most nem érdekes neki. Első voltam :-)
2009. jún. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Az én fiam is 5,5 hós, és ő még egyáltalán nem is forog.

3 hete 2x fordult, de csak véletlen volt szerintem.

sokat mozog, be is billen oldalra, de nem fordul még át, ott van maga alatt a keze is.

2009. jún. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lesz.ne agódj,főleg,hogy már megcsinálta,csak még nem mindig csinálja.Mi is kb 3 hós korunk óta forgunk oda-vissza,de most 5 hónapos,de a hátáról vissza csak végszükség esetén fordul,ha nem lát minket,ha ott vagyunk,sirdogál.de megtudja csinálni.de kényelmesebb ha mi megforditjuk.szerintem ne aggódj,örülj,hogy eggyátalán forog.sok bab még 5 hósan eggyiket se teszi meg.örülj neki,hogy ilyen ügyes.Nem lóverseny ez.jó babázást nektek is.szép napot.
2009. jún. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én babám mindjárt 7 hónapos. Hátról hasra már rég forog, de vissza csak kb. 2 hete. Akkor is van, hogy inkább hisztizik, hogy tegyem vissza a hátára, mert elfáradt, de van, hogy elég sokat forog egymás után. Nyugi, ha úgy érzi, forogni fog.
2009. jún. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem konkrétan a forgással kapcsolatban szólnék, de én is paráztam a lányom fejlődése miatt. 5,5 hónaposan hátról hasra, 8(!) hónaposan hasról hátra, 10 hónaposan kezdett kúszni hátrafelé, aztán 11 hónaposan mászott hátrafelé. Egy héttel a szülinapja előtt kezdett előre mászni. Ez két hete volt, mostmár mászik mint a meszes és már kapaszkodni is próbál, térdelésig eljut, holott ezelőtt eszébe nem jutott, hogy kapaszkodni kéne. Ha fogom a kezét akkor pedig szépen lépeget, holott 10 hónapos koráig összerogyott ha föl akartam állítani... szóval türelem! :-)
2009. jún. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!