Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért alszik nyugtalanul a babám?

Miért alszik nyugtalanul a babám?

Figyelt kérdés
Az esti fürdés után egyig mélyen alszik, még akkor sem ébred fel, ha kiesik a cumi a szájából. Egy óra után reggelig viszotn azt játsszuk, hog kétpercenként kelek hozzá, cumi be. Aztán az jön, hogy álmában kapadozik, dörgöli a szemét, forog, rúgkapál. Ő sem pihen, és én sem. Lassan kezdek kipurcanni. Járt már valaki így?
2009. jún. 5. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, elkövetted azt a pici hibát, hogy eszköz lett a cumiból. Pár nap alatt le lehet szoktatni róla, csak türelem kell hozzá. Olvasd el a "Suttogó titkai" első kötetét, tényleg tök jó, praktikus tanácsokat lehet kapni, és be is válnak, konkrétan a fenti problémával kapcsolatban is.
2009. jún. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mekkora a babád?

Eszik eleget este?

Napközben nem alussza túl magát?

Mi újabban elhúzzuk kicsit a fürdést, hogy jól elfáradjon a kisasszony, mert nálunk hasonló a helyzet, csak annyiban más, hogy kb. 8-9-ig játszunk a cumival...

De utána már nyugodtan alszik, éjjel egyszer eszik, aztán (többnyire) alszik tovább reggelig.

Ha napközben sokat alszik (frontoknál, mint pl. pár napja), akkor este nagyon sokáig nem alszik el mélyen, vagy az éjszakai evés után nem alszik már vissza mélyen.

Volt egy olyan időszak is, hogy fázott, azért nem aludt nyugodtan!

Próbálgasd, mi lehet az oka, valamiért nem érzi jól magát éjjel...


Nálunk is eszköz a cumi, az elalvás segítésének eszköze, de hát a cumi téma már csak ilyen.

2009. jún. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Négy hónapos a lányom, este fürdés előtt és után is szopi, plusz kiegészítésként tápszer. Szerintem elég neki. Hogy fázna? Akkor is csinálja, ha velem van a nagyágyban, mert sokszor odaveszem magunkhoz. Tudom, tudom, nem jó szokás, de a prózai ok egyszerű: hulla vagyok. Semmi segítségem nincs, egész nap talpalok, nincs megállás, éjjelre kidőlök. Egyszerűbb, ez az igazság.Az az érdekes, hogy ő igazából alszik, úgy kalimpál, dörgöli a szemét, arcát, és ezért nincs nyugodt álma. Arra is gondoltam, hogy simán csak a reflex. És az az érdekes, hogy ilyenkor még a cumi sem nyugtatja meg. Vegyem fel egy kicsit? Büfiztessem? Mit nézzek még meg?

Köszönöm az eddigi ötleteket! Aranyosak vagytok! Itt legalább nem röhögnek ki vagy néznek le a kérdésemért...

2009. jún. 5. 12:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én babám 5 hónapos, és kb egy hete csinálja, hogy ő is elalszik, aztán éjfél körül kel, és semmi nem nyugtatja meg, nem éhes, nem szomjas, kaparja magát, igazából nem is kel fel, álmában csinálja, aztán megnyugszik és 10-30 perc múlva újra. Én elvittem orvoshoz, és azt mondta, hogy valószínű, hogy a foga, vagy az ekcéma miatt, mert viszket szegényemnek, vagy a füle. Most este adok neki egy viburcol kúpot, most már szteroidos krémet kapott az ekcémára. Ha semmi nem használ akkor mennünk kell a fül-orr gégészetre. Nem lehet hogy nálad is a foga lesz a lúdas? Ja és én is magam mellé veszem, mert különben egész éjjel az ágya mellett állhatnék.:(
2009. jún. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!