Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól számíthatom gyógyultn...

Mikortól számíthatom gyógyultnak a babám? Mikor vihetem más gyerek közelébe.

Figyelt kérdés

Hétvégén belázasodott, kapott rá gyógyszert az ügyeleten. Ettől, vagy a betegség egyéb tüneteként keddre teljesen kiütéses lett. A doki se tudta eldönteni, hogy mitől, de inkább a betegség javára írta, minthogy ne figyeljen rá. Tegnap estére már egész jól volt, visszatért majdnem a régi kerékvágásba, mára már kutya baja. A gyógyszereket azért még adom neki.

Szeretnénk elmenni egy ismerőshöz látogatóba, ahol 3 hónapos a baba, de nem tudjuk eldönteni mi is lenne a jó. A betegség állítólag nem fertőző, a dokit kérdeztem róla, de akkor is beteg volt.


2009. jún. 4. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, akár fertőző, akár nem, én nem örülnék neki a 3 hónapos anyuka helyében... Várj még.
2009. jún. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


Leírásod alapján ez a három napos láznak tűnik.

2009. jún. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még a magad megnyugtatása miatt is érdemes lenne várnotok azzal a látogatással. Valószínű, hogy ha nem fertőző betegségről van szó, nem is ragaszthatná rá a másik babára a kicsinyed, de ez sosem 100%! Ha mégis az volt, az feleslegesen veszélyeztetné a babát. A másik fele meg az, hogy ha netán pár nappal később más úton megbetegedne a pici baba, még a gyanúja se merüljön fel annak, hogy miattatok volt. Kizárni persze nem tudod teljesen, hogy ez okozhatta, de megelőzni meg tudod, már emiatt is érdemes várni.
2009. jún. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Másodiknak: tényleg annak tűnik, bár mi kaptunk rá antibiotikumot is + calcimuscot a kiütésre, mivel a doki nem tudta eldönteni, hogy nem allergiás kiütésről van e szó.

2009. jún. 4. 13:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot?Lehet,h kicsit elhamarkodta a doki...az én babámnak is most volt,és a mi dokink a lázcsillapítón kívül semmi mást nem adott neki.Ő inkább vár pár napot,és csak aztán gyógyszerezi(erre még nem volt példa).De ez biztos,h a 3 napos láz.És ahogy jöttek a pöttyök,úgy mennek is.Addig ne menjetek közösségbe,amíg el nem múlnak a kiütések(ez is kb.3nap)És tényleg nem fertőző ez a betegség.
2009. jún. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.De én még olyat se hallottam(pedig 2 gyerekem van),h allergiás kiütésre antibiotikumot adnak(arra Fenistilt szoktak adni)
2009. jún. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Először csak Cataflamot adott (láz és fájdalomcsillapító), azután, amikor pöttyös lett, akkor jött az antibiotikum.
2009. jún. 4. 16:49
 8/9 A kérdező kommentje:
a kiütések már el is múltak
2009. jún. 4. 16:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Akkor 100%,h a 3 napos láz nevű betegséget kapta el.Nyugodtan mehettek a barátnődhöz,már teljesen gyógyultnak tekinthető a baba.
2009. jún. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!