Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tulajdonképpen mi miért...

Tulajdonképpen mi miért eszünk HA-s tápszert?

Figyelt kérdés
Muszáj kiegészíteni a szoptatást, pedig mi aztán mindent megtettünk a tejért! Kezdettől Humana HA Start-ot kapott, most 4 hós, és a következőre a Humana HA 2-t írta a doki. Úgy látom, több tápra lenne szüksége, de csak napi 1x tudom megetetni. Több anyukától olvastam, hogy a HA-s tápszerek keserűek. Vehetek neki már Humana (sima) 2-est is? Tulajdonképpen az sem tiszta, miért kell erőltetni a HA-t. Senki nem allergiás, nála sem volt semmi jele. Talán a simát jobban megeszi?
2009. jún. 4. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Az én babóm lassan 2 éves lesz és még mindig a HA-s tápszert eszik. Minden rendben vele! Ha elfogadja akkor OK! Ha nem akkor kérd a doki tanácsát mi legyen helyette!

Remélem tudtam segíteni!

2009. jún. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! szerintem beszéld meg a dokival, ha nincs rá indok, szerintem nem fogja ő sem erőltetni. a dokik úgy vannak vele, ha a baba elfogadja, inkább ha-t egyen. ezért kell Neked szólni, hogy problémás már.

ha megadja az ament, nyugodtan válthatsz és gyanítom, meg is oldódik a mennyiségi gondod.

viszont készülj fel, akkor már nem akar majd cicizni, ez tuti.

2009. jún. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém lassan 10 hónapos, de a mai napig HA-s tápot eszik az orvos utasítására, egy éves koráig. Nálunk sincs allergiás a családban. Én úgy tudom, azoknak szoktak hipoallergént felírni, akiknek a babája a kezdetektől kell, h' tápszert kapjon, mennyiségtől függetlenül. Az íze pedig csak a felnőttek számára kesernyés, valójában ezek állnak összetételben a legközelebb az anyatejhez. De kérdezz rá az orvosotoknál. Szerintem hat hónapos koráig még valószínűleg ezt fogja javasolni. Nem fogadja el a babád napi egynél többször tápot, jól értettem? Talán egy másik fajtát is ki lehet akkor próbálni.
2009. jún. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én babám is 4 hós koráig HA-st kapott.Aztán szóltam a dokinak hogy még mindig muszáj azt kapnia? Azt mondta hogy próbáljuk meg a simát.Kapott Humana Baby fittet ami banán izű és imádja.Semmi baja tőle.Én úgy voltam vele ha nem birja akkor visszatérünk a HA-sra.Igy olcsóbb is!Szerintem próbálj meg egy simát pár napig...
2009. jún. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, jól értetted. Csak este eszi meg. Pöttyet rigolyás :-). Most lehet hurrogni, de szívesen erőltetném egy picit már a tápot, mert főleg délutánonként már szinte óránként kér cicit, de max 5 percet eszik. Lehet, h csaj szomjas? És most már szeretném, ha egy picit időnként jól is lakna, illetve kiszámíthatóbb lenne a napunk. 4 hós. Elkezdtük a gyümiket is, de nem szopi helyett, hanem kiegészítésnek, nagyon szereti, szívesen kanalaz. Lehet, hogy önzőség, de most már szívesen adnék neki többször tápot, h egy picit nekem is könnyebb legyen. (lehet kioktatni!!) Éjjel 1x cicizik, reggel, délelőtt is, meg a délutáni véget nem érő cumizások. Az orvos felírta a következő adag tápszert, amit 5 hóstól kell adni, és itthon néztem, hogy az is HA-s. Végül is ezért volt a kérdés.
2009. jún. 4. 10:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a szopiztatásra szeretnék reagálni:Nekem két hóig szopizott csak,és elapadtam,pedig én aztán sok mindent megtettem volna érte,hogy ne így legyen.Totál padlón voltam.Aztán elkezdtük a tápit.Szóval csúnyán hangzik,de sokkal egyszerübb lett az életünk.A baba ha evett,végre jóllakott.Nem sírdogált félóránként a ciciért,mint ahogy elötte tette.Végre kilábaltam a depiből,rend és ebéd volt egy nyugodt baba mellett.Tehát én azt mondom,nem kell mindenáron erőltetni a szopizást,mert ha egy baba fél óránként cicizik,az már nem a ragaszkodás végett van,hanem mert éhes.A szeretet jobb esetben tápi mellett is megkapja.Ez az én véleményem.
2009. jún. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
2 évesnek miért kell még tápszert adni???? Az, hogy 5 pecet szopizik, nem jelenti azt hogy keveset evett. Én sem szoktam többet cicin tartani mert az már csak játék amit utána művel. Mi 6 hósak vagyunk és anyatejesek nemismerjük a tápszert sem a cumisüveget.
2009. jún. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bár nem én írtam, de úgy tudom, a tehéntej alternatívája a tápszer egy éves kor felett. Ha valaki érintett a tejallergiában, az mást nem igen tehet.
2009. jún. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!