Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálási segítség egy 7...

Hozzátáplálási segítség egy 7 hónapos babánál. Hogyan csináljam? Több gyerekes anyukáktól kérnék tapasztalatokat, segítséget!

Figyelt kérdés

Kislányom 7 hónapos.1.5 hónapja csak tápszer van,nem kellett neki a cici.Nem nagyon fogad el semmi féle ételt.

Eddig amit megeszik az a dm es tejpép picuri cukorral(védőnő mondta tegyek bele hátha úgy elfogadja)milli mia krémtúró (tudom nem kéne de ezt legalább megeszi...a fiam evet és meg kostolta.Tegnap evett először krumplit és sárga répát levesből kivéve összenyomva eddig ezt se ette.Bármi bement a szájába kapásból kilökte a nyelvével.

Mit főzzek neki amit tutira megeszik?Bolti baba kaját se eszi meg.Azért meg csak tápszeren nem élhet meg hát anyagilag is elég megterhelő mivel még 3 órán ként kérné.Ha eszik valamit pl.tejpép akkor elég utána egy kis tea?vagy kell még tápszer az után is?

Éjszaka muszáj még adni neki tápit?vagy átlehet térni a teára még éjszak 2-3x felébred.

Tudtok olyan egyszerű,olcsó baba kaját amit egy ilyen kislány is megeszik?


2012. febr. 9. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Én egy gyerekes vagyok, csak az éjszakai teázásra reagálnék: NE!

Most leszoktatod az éjszakai evésről az éjszakai ivásra, ennek mi értelme van??

És arról hogy fogod leszoktatni?


A kajával kapcs: próbálkozni kell. Mi sütőtökkel kezdtük, az finom, édes. Vagy répa. Mert a sütőtök mondjuk szeles, de a répával nem szokott semmi gond lenni emésztés szempontjából (védőnő mondta)

2012. febr. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
éjszaka nem tápszert adnék neki hanem teát.....
2012. febr. 9. 09:15
 3/9 Harangozó Sára ***** válasza:
33%
Éjszaka nem adnék neki teát, mert tönkreteszi a fogakat. Az első gyerekem 8 hónapos volt, amikor elválasztotta magát, a második gyerekem pedig 7 hónapos, mindkettő ettől fogva 1 éves korukig felesbe kapták a tehéntejet. Soha nem adtam nekik tápszert, hiszen ugyanúgy benne van tehéntej fehérje, csak szintetikus.Egyik gyerekem sem lett allergiás! Kíváncsi leszek, hogy a 3. gyerekem, mikor fog magától eltolni, de ő is tehéntejet fog kapni.
2012. febr. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
felesbe ???Fele tej fele víz???és em lett belőle gond???Mennyit evett meg 1x re?hány ml?
2012. febr. 9. 10:00
 5/9 A kérdező kommentje:
bolti vagy házi tej legyen?
2012. febr. 9. 10:03
 6/9 anonim ***** válasza:

bolti 2,8-as tej


illetve nyugodtan adhatsz neki teát éjjel, ha felébred. rá fog jönni, hogy nincs tápi, lehet, nem is érdemes a tea miatt felébrednie.

nálunk ez bevált, egy próbát megér


a mia krémtúrót én is 6 hónapos koruk óta adom nekik


te nem csináltál trumixolt főziket neki?

az enyémek a paradicsomos krumplit szeretik nagyon.

krumpli, paradicsom megfőz (persze paradicsomról le kell szedni a héját), kis só, cukor és turmixolni

2012. febr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
sajna még nem vettem turmixot mindent vagy villával vagy szűrön átnyomva csináltam eddig de most akarunk venni turmix gépet....
2012. febr. 9. 14:27
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok okoskodni.... 3 gyerekem van. Az egyik felkelt éjszaka, kapott teát, a másik nem kelt fel, nem kapott... ennyi. A hozzátáplálást meg gyümölccsel kezdd el, mondjuk őszibarack pürével, reszelt almával, később hozzáreszelsz egy kis babapiskótát vagy háztartási kekszet, úgy töményebb, laktatóbb... A krémtúróhoz, pudinghoz is reszelhetsz piskótát. Főzzél neki tejbegrízt, tejberizst... Amikor esztek, vedd az öledbe, adj neki egy-egy kanállal a levesből, a főzelékből, a husiból, persze csak keveset, a darabosból kis darabokat... Néha csak az a baja a gyereknek, hogy egyedül nem eszik, de ha látja, hogy mindenki eszik belőle, szívesen kóstolgat. Ha ezt most védőnő olvassa, lehet, hogy a szívéhez kap, de nekem pont egy védőnő javasolta, aki nemrég ment nyugdíjba, több száz, ezer kisbaba felnőtt a keze alatt... Nekem mindenesetre a legrosszabb evő gyerekemnél is bevált.
2012. febr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Harangozó Sára ***** válasza:
Egyet értek az előző hozzászólóval!
2012. febr. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!