Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkát egészségpénztári...

Pelenkát egészségpénztári kártyával?

Figyelt kérdés
AZt tudom, hogy lehetséges. Azt is tudom, hogy kártyával is fizethetem, illetve a számlát is beküldhetem hozzájuk. Tehát ez úgy működik, hogy én fizetek a kártyával, levonják az összeget és ennyi a mutatvány? Aztán amit én befizetek az egészségpénztárba, annak a 30%-át vissza tudom igényelni adózáskor? Ergo 30%-kal olcsóbb a pelus meg még egy pár cumó? Hol van a buktató? :)
2009. jún. 2. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
szia, ne felejtsd el hogy a picit, vagy ha még nem született meg a terheskönyv eleje fénymásolva a terh. tényét társtagként, jogosultként be kell jelenteni az egészségpénztárba, amúgy okés a dolog
2009. jún. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szia, köszi szépen. megtaláltam a nyomtatványt. megszületett már a baba. most két hónapos. hogy eddig miért nem csináltam ezt?! :) évente megspórolok vele minimum 50 ezer forintot, hát nem mindegy.
2009. jún. 2. 13:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Annyi a "buktató" az egészségkártyával, hogy a befizetett összeg 30%-át max. 100eFt-ig és az egészségszámlára utalják.
2009. jún. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen, ezt is elolvastam. tiszta sor. így is röhögve megéri. meg úgy is, hogy levesz egy kis százalékot a tagsági díjért. miért nem csinálja mindenki ezt? :)
2009. jún. 2. 14:43
 5/8 anonim ***** válasza:
szia!nem tudom melyik egészségpénztárnál vagy.de pl az axánál ha olyat vásárolsz amit "nem támogat"akkor le kell adóznod jövőre az összegből.pl a múltkor Visine szemcseppet vettem és szóltak a gyógyszertárban hogy nem támogatott.a sógornőm szokott hébe hóba mikor meg vannak szorulva popsitörlőt venni egészségkártyára de vagy visza kell utánna fizetnie vagy leadózik belőle.nézzél utánna mit támogatnak és mit nem.
2009. jún. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok.de pl simán meg lehet vásárolni rá vérnyomásmérőt ,vércukorszintmérőt,orrszivót,mellszívót bébiőrt..stb...na és persze minden féle cuccot gyógyszert stb...csak azért jó tudni hogy van amit nem támogatnak és az utólag derül ki sokszor sajnos.
2009. jún. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
természetesen utánanéztem, a pelenkák és az összes babaápolási termék adómentes az MKB magánnyugdíjpénztárban a gyerek 4 éves koráig. befizetek a számlára 100 rongyot, aztán szépen visszautaltatom velük folyamatosan, aztán jövőre meg visszaigénylem a 30 százalékát, amit felírnak az egészségszámlámra, és akkor már ingyen lesz egy darabig a pelenka :)
2009. jún. 2. 15:27
 8/8 A kérdező kommentje:

PÉLDÁK

ELSZÁMOLHATÓ CSECSEMŐ ÉS BABAÁPOLÁSI TERMÉKEKRE

az MKB Egészségpénztárban


Csecsemő, baba részére

• Babaőr, babafigyelő

• Csecsemő hosszmérő

• Csecsemő mérleg, mérleghez csecsemőtálca

• Cumi játszó (latex, szilikon, fogszabályozós)

• Cumisüveg

• Cumi üvegre (latex, szilikon, fogszabályozós)

• Fültisztító pálcika

• Cumis gyógyszeradagoló

• Köldöktapasz

• Körtefecskendő

• Légzéskimaradás figyelő („bölcsőhalál jelző”)

• Orrjárattisztító (kézi, elemes, porszívóhoz)

• Pelenka, eldobható pelenka

• Rágóka (fognövekedést segítő eszköz)

• Terpeszbetétes nadrág

• Anyatejpótló speciális tápszer

• Speciális csecsemő teák

• Kozmetikai termékek (Sanosan termékek és egyéb speciálisan csecsemők ápolásához készült „baba” jelzővel ellátott: babakrém, babaolaj, babasampon, stb.)



Kismama részére

• Terhességi krém (szülés előtt és azt követően 6 hónapig)

• Mellbimbó védő, mellbimbó kiemelő

• Mellszívó (elektromos, kézi) és tartozékai

• Melltartó betét

• Tejgyűjtő tárolók

• Anyatejszaporító tea



Ezeket lehet a gyerek 4 éves koráig. Kár, hogy csak most tudom meg, mert vettem mérleget, légzésfigyelőt, bébiőrt, ,,...... hát ez van. És fent azt írja, hogy ezek csak példák. Szóval sztem még több minden is belefér.

2009. jún. 2. 15:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!