Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjjel is szoptató anyukák, mi...

Éjjel is szoptató anyukák, mi a véleményetek erről a cikkről?

Figyelt kérdés
[link]
2009. máj. 30. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Elolvastam, nem tudok róla se jót se rosszat mondani. Maximum annyit, hogy jó hosszú.:))

Miért kérdezed?

2009. máj. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Hosszú, mellébeszél, nem ír konkrét megoldást. Amit ír mindent kipróbáltam már a saját 8 és fél hós fiamon, ugyanúgy sokszor kel, ugyanúgy nyűgös. Néha a foga, néha mert mozog ( párszor fel is áll)stb.... Köztünk pedig még játszani is elkezdett,persze az arcunkkal, így hanygoltuk, hogy közénk vegyük.

Bíztam egy normális válaszban, de a "Majd kinövi" mondattól már tele a t.köm.

Elnézést a puritán őszinteségért, de ez a véleményem :) És nem a kérdezőt akarom ezzel bántani!!

2009. máj. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Arra jutottam a cikk olvasása után, amit eddig is tudtam. Igazából senki nem tudja, miért kelnek fel éjszaka a gyerekek. És nincs is rá jó módszer, majd kinövi.

8 hónapos kor körül az enyém is csinálta, hogy rendszeresen felkelt, de könnyen vissza tudtuk altatni.

Én szerencsésnek mondhatom magam, mert nem nagyon volt átvirrasztott éjszakánk, pedig semmiféle praktikát nem vetettem be.

A vegyük magunk mellé a babát, és aludjunk együtt dolognak egyébként én nem vagyok híve, mert nehéz róla leszoktatni, és zavarja a házaséletet is. Persze vannak akik eltérően gondolkodnak erről. Én 1 éves lányommal eddig kétszer aludtam együtt, amikor nagyon beteg volt.

Ha felébred, én meg szoktam szoptatni, attól hamar visszaalszik. Habár olvastam sok helyen, hogy majd szopni fog felkelni ezután, de nálunk ez nem következett be. Csak néha-néha kéri éjjel a cicit.

2009. máj. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Én teljesen egyetértek a cikkel. Nem azért vállalunk babát, hogy aztán végig azon dolgozzunk, hogyan rázhatnánk le. Szerintem a megoldás le van írva, kedves válaszoló. Szeretettel, melegséggel kell felé fordulni, és nem szabad magára hagyni, sírni hagyni, stb. A helyzet majd idővel változik, s nem az a dolgunk, hogy 8 órás alvást ráerőltessünk, hanem
2009. máj. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%

Igazándiból tényleg nem ír konkrétumot.Abban az egyben egyetértek,hogy sokszor tényleg a szülő ronthatja el avval,hogy amikor nyöszörög(nem sír!) kisebb korában a gyerkőc,fel is kapják,ahelyett,hogy megvárnák,mi a végkifejlet,mert egyáltalán nem biztos,hogy elkezd sírni.Nekünk is volt olyan,hogy nyöszörgött,de ő fel sem ébredt rá ha kivettem volna,tuti felébred.Volt olyan is,hogy nyöszörgött és csak hasra kellett fordítani(fel sem ébredt)és aludt még két órát.Kb.2-2.5 hónapos korától aludt 10-(3)4-ig,de egy hasrafordítást igényelt kb.2 óra körül.

Szerintem próbálkozni kell és következetesnek lenni.

Még valami,azt gondolom,hogy egy 6-7 hónaposnál nagyobb babának már nyílik a tudata,pontosan tudja,hogy ha sír jön a cici,cumisüveg stb.hamar megszokássá válhat,ami "kényelmetlen"lesz a szülőknek is.

Véleményem szerint egy mini embert könnyebb nem rászoktatni valamire ,mint leszoktatni.Én próbálom ehhez tartani magam.

2009. máj. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
13:06al abszolut eggyet ertek.8es fel hos a babam.es kiskoratol egyutt alszunk,ez nekem is es babamnak is a legjobb volt.es az is.nekem a hazaseletem sem lett rosszabb.
2009. máj. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rengetegszer olvasom itt az oldalon, hogy "hogyan szoktassam le a babát az éjszakai ébredésekről, vagy az éjjeli evésekről". A cikk olvasása után arra gondoltam, hogy talán megerősítést kaphatna tőle minden olyan anyuka, aki a lelke mélyén együtt aludna a picivel, de mivel ez ma nem trendi, így hónapok telnek el úgy, hogy a baba is szenved, anya is szenved, sőt, az egész szitu miatt talán apa is.

Mi is együtt alszunk a babával, a mi házas életünk sem lett rosszabb...:)

Szóval csak ennyi volt a szándékom, semmi több. Ez persze nem azt jelenti, hogy aki külön alszik a babájától, azzal baj van! Csak a félreértések elkerülése végett...

2009. máj. 30. 17:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon egyetértek, mi is együtt alszunk a babával, éjjel még intenzíven cicizik (9hós). A házas élet nem lett rosszabb, hiszen nem csak az ágyban éjjel lehet:)) a baba is kiegyensúlyozott, boldog, soha hangja nincs, én is kipihentebbvagyok, mert nem kell éjjel többször felkelnem, a párom is boldog mert mi boldogok vagyunk...
2009. máj. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!