Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17. kerület környékén hol...

17. kerület környékén hol vehetnék friss biogyümölcsöt és biozöldséget a babámnak?

Figyelt kérdés
A Sparon kívül minden környékbeli beszerzési hely érdekel, ami tényleg bio zöldségeket árul (tanúsítvány szerint is). A legközelebbi, amit ismerek, az Örs Vezér téren van, de annál közelebbi kellene.
2012. jan. 27. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a piacon a központban. Ott konkrétan rá tudsz kérdezni, a termelők árusítanak. Lehet, hogy jobban jársz, ha innen vásárolsz, mint egy felcímkézett bioáruval.
2012. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az a baj, hogy bármelyik termelő rámondhatja az árura, hogy "teljesen bio", én nem tudom ránézésre megállapítani, hogy az-e. Amúgy hallottam olyan kistermelőről, aki a kötelező időt nem várta meg permetezés után, hanem vitte a termést eladni, hogy minél előbb pénze legyen belőle. Ez nálam nem annyira lenne gond, de a picinek azért minél tisztábbat szeretnék adni.
2012. jan. 27. 15:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak azért írtam az első választ, mert a szakmámból kifolyólag tudom, hogy hogyan mennek ezek a tanúsítások. Hidd el, van sok olyan termék, ami biocímkés, de miután megkapja a tanúsítás, azt követően évekig nem ellenőrzi őket senki, és a biotermékek is rejtenek kockázatot, pl. bizonyos termékek (ezek általában már egyszer feldolgozottak) tartalmazhatnak pl. gombákat. Mi mindig csak magyar árut vettünk, illetve ismerősöktől is vásároltunk vidéken. Aztán ilyenkor télen (és máskor is) a fagyasztott termékek is nagyon jók, pl. iglo, frosta márkák nagyon figyelnek a minőségre.
2012. jan. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, az import cuccokkal gondolom ez a helyzet, de a Biokontroll elméletileg évente kell, hogy ellenőrizze a magyar termelőket. Vagy ezt meg lehet kerülni? Mivel foglalkozol amúgy? Igazából én sem vagyok nagy "biomániás", csak nagyon féltem a "kisszarost" :)))))
2012. jan. 30. 13:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez engem is nagyon érdekelne, mi is a 17-be lakunk és nem igazán tudom, hogy a 6 hónapos kisfiamnak hol vásároljak.


A Sparban én még csak bioburgonyát meg hagymát láttam, az Auchan-ba (Maglód)is van biopolc, de ott is kevés az áru.


Marad akkor a fagyasztott zöldség.


Pl., cukkinit hol vesztek?

2012. jan. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen. A legközelebbi biozöldségeket áruló bolt, amiről tudok, az Örsön a Cédrus piac épületében van. Szerintem én legközelebb bemegyek a keresztúri piac épületébe, és megkérdezem az ottani bioboltban, hátha tudnak valamit a környéken.
2012. jan. 31. 08:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, abban igazad van, hogy a biokontrollos termékek a legmegbízhatóbbak, megkerülni nem nagyon lehet, de mivel előre egyeztetett időpontban történik az ellenőrzés évente egyszer, ezért ott is van valamennyi mozgástere a termelőnek. Az import biocuccok kevésbé. Részfeladatként minőségbiztosítással is foglalkozom, és innen tudom. Egyébként a cédrusban lévő bioboltban viszonylag szűk a választék, és hát baromi drága. És nem lebeszélni akarlak, tényleg, de ez a biozöldség és biogyümölcs csak egy része a táplálkozásnak. Pl. már a szoptatással is egy csomó olyan anyag került valószínűleg a babák szervezetébe, amit nem tudsz kivédeni, mert követhetetlen, hogy mi miből van. Lehetetlenség úgy táplálkozni, hogy kivédj minden tartósítót, mesterséges színezéket, ízfokozót, térfogatnövelőt, sürítőanyagot stb. Már az is kérdéses, mit raknak a kenyérbe. Vagy ha csak a tápszert nézzük, az is már egy módosított összetételű termék. Szóval én a magyar árukat megbízhatónak és megfizethetőnek tartom.
2012. jan. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Persze mindent meg lehet kerülni, de minek? Lebukás esetén 3 éves procedúrát feleslegesen csinált végig a termelő, és még a támogatást is elveszítheti. Szerintem a legtöbben nem kockáztatnak. Amúgy igazad van a magyar termékekkel, élelmiszerbiztonsági szempontból nincs velük általában gond, viszont szerintem babáknak mindenképp érdemes a műtrágya nélkül termesztett zöldségeket adni, mert ez felhalmozódik a szervezetben. Az árak egyébként tényleg elég elszálltak, de ha csak a babának veszek pár szem gyümölcsöt, az még belefér. Amúgy nekem a feldolgozott magyar biotermékekről általában az a tapasztalatom, hogy nem csak az alapanyagok, hanem a megfelelő feldolgozás miatt is sokkal finomabbak. Ilyenek pl. a Bio Berta termékek vagy a Szászi Endre bioborok. Kenterbe verik az összes többit és szerintem nem csak az alapanyag miatt. Mindez persze az "ipari biotermékekre" nem igaz... gondolnék itt pl. a Spar biotermékekre, de lehet, hogy tévedek...
2012. jan. 31. 23:05
 9/9 A kérdező kommentje:
Még 1 dolog: tényleg nem lehet kivédeni mindent, nem is szeretnék, de arra azért mindenkinek figyelnie kell, hogy mérsékelje a pici szervezetébe jutó mesterséges anyagokat. Kap szegény eleget az anyatejen és a tápon keresztül, amit sokkal nehezebb elkerülni...
2012. jan. 31. 23:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!