Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes mindent a fogzásra fogni?

Érdemes mindent a fogzásra fogni?

Figyelt kérdés

Igazándiból a tapasztalatokra vagyok kíváncsi,véleményetekre.

Abba a hibába estem,hogy a kislányom hőemelkedését,ami ugyan nem volt sok,37,2 max,de azért már jelző értékű,a fogzásnak véltem,hisz éreztem is,mintha duzzadtabb lenne az ínye,éjjelente sírogatott.

Elvittem dokihoz,biztos ami biztos ,és közben kiderült,hogy ugyan tünete nem volt,de gyulladt a torka,aztán be is lázasodott,hasmenése is lett.

kaptunk antibiotikumot,de még most sem tudja pontosan az orvos ,mi is a baj,csak várjuk hogy elmúljon,de egyelőre a láztalanságot nem érjük el.

Szerintetek is csak valami vírus? Kétszer volt hasmenése,híg,bűzös,de az is elmúlt.

Én már tényleg nem tudom.A dokinő szerint nem jön fog.Hogy nézhettem így el?

Ti hogy csináljátok,honnan vagytok benne biztosak,ha nyűgös,sírós,esetleg hőemelkedése van,hogy tutira a foga jön,vagy egyből orvoshoz rohantok?

Amit én ugye nem akartam,nagy okosan.

Bármilyen véleményt szívesen veszek,tapasztalatok,minden érdekel.Hogy legközelebb előbb tudjak lépni.


2009. máj. 29. 12:36
 1/4 A kérdező kommentje:
10 hónapos,van 4 foga.Kettőnél volt nagy sírás,hőemelkedés.
2009. máj. 29. 12:37
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk pont a doktornő fog mindent a fogára. Istennek hála a fiunk nem hőemelkedős, lázasodós fajta. Ellenben egész éjszaka fél óránként 20 percenkét felsír. Iszik pár kortyot, vagy néha ki kell venni annyira sír (ilyenkor min 30 perc a visszalvás) aztán alszik tovább. Gyötrő egy dolog.

Valóban nyűgösebb mikor jön a foga, de spec, most 1 hónapig nem fogzott akkor is ezt csinálta és a dokinéni akkor is a fogzásra fogta az éjszakázásokat, én meg már kezdek nem hinni neki. Sokmindent fogok én is rá, de ha nincs egyéb baja csak nyűgös, akkor néha a BUX index vagy a Japán tőzsde állhat a háttérben.

És bár kérdésedre nem adtam kielégítő választ (bocsi), de nem rohanok vele mindig orvoshoz. Persze ha látom, hogy valami abszolút nem stimmel, akkor nyilván a doktornéni a legjobb választás.

8 hós fiú anyuja

Ui.: Nálunk azért csinált az orvos egy vizeletvizsgálatot legutóbb. Kérd meg a tiéteket, hátha megcsinálná ő is, és talán többmindenre választ kaptok.

2009. máj. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ez a vizeletvizsgálat jó ötlet,csak remélem a dokink is akarja,mert nagyon nehezen hajlik arra amit én szeretnék.De megpróbálom.
2009. máj. 29. 12:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Hat nekem eddig meg bejott, amikor a fogzasra fogtam a dolgokat. MAjdnem minden foganal eddig 38-39 fokos laza volt, es bar tudom, hogy a fogzas nem jar ilyen magas lazzal, megis a fog kibujasa miatt gyengult le a szervezete es elkapott akkor valami virust. En 2 lazas nap utan vittem dokihoz, aki mondta, hogy piros a torka, valoszinuleg virus, de a fogzas hozzajarul a betegseghez. Es minden alkalommal 2-3 napon belul ki is bujt a fog. Most a mult heten 1 napig volt lazas a fiam, megint 39-re ugrott fel a laza, es tegnap bujt ki a 9-dik foga. Szoval szerintem sokszor a fog van a dologban
2009. máj. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!