Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljam? Mennyi...

Hogyan csináljam? Mennyi falatkát eszik az 1 éves babátok?

Figyelt kérdés
13 hónapos a pici lányom és az evésümk teljessen felborult.Eddig szépen evett napi 5-6 alkalommaligaz álltalába pépeset.Most viszont nem eszi meg a pépes dolgokat inkább a mi kajánkból kér falatonként de így nem eszik annyit mint a bébi kajából.Ma reggel 6 falat májkrémes zsömi és 1db aktívia édes fehér.Akinek a babája már elmult 1 éves és falatoznak kérem segítsen hogy fog ez alakulni,lessz majd több falatka is vagy ennyi elég a tiétek hány falatkát eszik? egyébként formás 10.70kg és 78cm eleven kis csajszi,de most feadta a leckét.
2009. máj. 28. 10:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Az én kislányom, aki egy hete lett 1 éves hasonlóan eszik kb. 1 hete. Régen minden házi vagy üveges pépes, kisdarabos ételt megevett, de mostanában csak falatkázni akar. Emiatt volt, hogy ebédre is sonkás, sajtos vajas kenyeret evett, de abból sem annyit mint egy rendes evéskor.

Szerintem azt élvezi, hogy ő teszi a szájájba a saját kezével a falatokat, csak nincs türelme hozzá ha már a nagy éhség elmúlt. Mondjuk tegnap annyi haladás volt nálunk, hogy ő "kanalazta" a borsófőzeléket a szájába. A takarítás tovább tartott mint az evés, de azért pár kanállal én is belecsempésztem a szájába.


Tény, hogy így kevesebbet eszik, de szerintem - mint sok minden más - ez is csak átmeneti állapot. Szerintem ne aggódj és ne próbáld tömni, csak balhézni fog. Vagy falatkázz, adj neki a tietekből, vagy próbálj neki is kanalat, kisvillát adni a kezébe, hátha akkor nagyobb kedve lesz enni (vagy legalább elvonja a figyelmét míg te eteted).

2009. máj. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!