Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annak a babának, akinek...

Annak a babának, akinek leállt valami oknál fogva a súlygyarapodása 6-7 hónap körül, mikor indult be újra? Mennyit gyarapodott utána havonta?

Figyelt kérdés
Nálunk sajnos elég gyorsan leállt a súlygyarapodás, 5 és 6 hónap között csak 3 dkg-ot hízott (rossz étvágy, fogzás, sok mozgás, talán tejallergia is - most vizsgálják). 3 kg-mal született 6 hónapos fiam most 7,03 kg. Hogy lesz így meg a triplázás 1 éves korra, ha ennyire nem gyarapszik? Nagyon elkeseredtem.
2009. máj. 28. 07:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babámnak akkor indult be újra, amikor sikerült 4 helyett 5ször megetetni. Ez a plusz étkezés tápszer csak, de így is látszik a súlyán.

Triplázás nem túl gyakori, úgy hallottam. De az nem is olyan fontos, mint a duplázás, az pedig a tiednek megvan :)

Az enyém is 1,5 hónap alatt csak 500 g-t hízott, pedig állítólag havonta kellene annyit.

Nem tudom, miket eszik, de próbáld meg a tejpépeket, gyümölccsel.

Egyébként szinte minden rossz evő babára azt mondják, hogy tejallergiás, az enyémre is...hülyeség.

Vagy próbáld meg a sinlacot belekeverni a gyümölcsbe, tejpépbe.

Ne keseredj, én már túl vagyok ezen! :)

2009. máj. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást!

Próbáltam már mindent, gyümölcsöt csak tejpéppel, főzeléket Sinlaccal adok szegénykémnek, ízeket már nem is érez... Nagyon keveset eszik, 600-700 ml-t naponta, pedig 6-szor étkezünk (éjszaka egyszer tápszert eszik, az egyetlen alkalom, amikor 200 ml is elfogy).

Úgy hallottam, hogy a kisebb súllyal született babáknál könnyebben megvan a triplázás. Hát nem tudom, ez nálunk nem fog menni, örülök, ha még 1,5 kg-ot felszed valahogy...

2009. máj. 28. 08:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem mosolyogva mondta a védőnő,hogy az hülyeség,hogy 1 éves korukra triplázni kéne.Az én lányom 4 kg-val született,most 7 hónapos és 7,3 kg.Tehát ő még meg sem duplázta,pedig nem sovány baba,tök arányos,husis combival:-).Gondolj bele,hogy nézne ki 1 évesen 12 kg-val:-O Nekünk is volt olyan,hogy nagyon keveset hízott(lehet centire gyúrt)aztán megeredt a hízás,aztán megint leállt.Szerintem ne aggódj,ha amúgy vidám jókedélyű mozgékony baba.Miből gondolod,hogy tejallergiás?
2009. máj. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem én gondolom, hogy tejallergiás, hanem a gastroenterológus. Nagyon gyakran bukik, majdnem minden nap hány, ezért ott kötöttünk ki. Még nem tudnak semmi biztosat(most várunk a laboreredményekre), illetve annyit, hogy refluxa van, de felmerült a tejallergia. Most írtak fel egy gyógytápszert (Milupa Pregomin), ami állítólag olyan keserű, mint az epe. Ezt kellene holnaptól naponta háromszor ennie... Hát kíváncsi leszek... Gondolom, egyáltalán nem kell majd neki. Emellett holnaptól tejmentes étrenden kell élnünk. Szörnyű ez az egész, eddig is alig evett, mi lesz mostantól?
2009. máj. 28. 10:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Bukik v. hány?Hasmenése van?Eszik már "rendes" kaját?
2009. máj. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Bukik is és napi szinten hányja ki a kaját (evés közben, vagy akár még 30 perccel az evés után is). Eszik már mindent (tápszer, tejpép, főzelék, gyümölcs), mindegyiknél fordult már elő hányás. Így persze nehéz gyarapodni...

Egyébként jókedvű, élénk baba, hányás után rögtön vigyorog szegénykém.

2009. máj. 28. 11:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdeztem,mert én úgy hallottam/tudom,hogy a tejallergia hasmarssal párosul.Reméljük nem az.
2009. máj. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első vagyok.

Hogy mondjak vmi bíztatót, az én babám8,5 hónapos és 600-700 g-t eszik :)))))) De ezt csak pár napja, mert előtte 5-600at.

Pregomint eszik ő is, és nem keserű egyáltalán!!!Ez nem igaz. Kicsit semleges ízű, nem az a tipikus édeskés, és nem is sűrű, de az enyémnek ez kifejezetten jó, mert nem szereti az édes tápszert.

És gondolj bele, ilyen meleg időben lehet, hogy a babák is inkább vmi szomjoltóbbra vágynak. Ez a Pregomin pontosan olyan.Hátha bejön!

A ti ételeket próbáltad már adni neki? Vagy az iránt nem érdeklődik? Az enyém szinte belemászik a tányérunkba, ezért én mindig adok neki abból is pár falatot.

Volt egyszer, hogy 1,5 napig SEMMIT nem evett, és akkor a férjem már nem tudott mást kitalálni, szalonnadarabkákat adott neki, kenyérrel, és azt megette!

(nem kell lepontozni, városban élő, diplomás nő vagyok :)))) )

2009. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Foga még nincs, rágcsálni nem tud, a darabosoktól meg sajnos öklendezik, nem akarom még nagyobb ingernek kitenni a hányáshoz. Így maradnak a pépes kaják. Remélem, nálunk is beválik a Pregomin, ez most egy kicsit megnyugtatott, hogy nem teljesen ehetetlen. Meg persze kíváncsi leszek a laboreredményekre. Ha kiderül, hogy nem tejallergia, lehet, hogy még hónapokig elkísérletezgetnek a kismanón.
2009. máj. 28. 13:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!