Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adójóváírás helyetti kompenzál...

Adójóváírás helyetti kompenzálást hogyan és ki veheti igénybe?

Figyelt kérdés
Csak én,aki Tgyáson leszek,vagy a férjem is,vagy mindketten?Mennyi időre lehet visszamenőleg,mert jövő héten szülök és addig táppénzen vagyok.Utána még 1 hónap amíg megküldik a fiam Taj kártyáját.Vagy az nem is kell hozzá?
2012. jan. 20. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg még csak törvény-tervezetben van. Ha ezt elfogadják, akkor te sehogyan sem fogsz kapni, mert úgy alkották/alkotják meg, hogy csak azoknak fog járni, akik dec. 31-én már, jan. 1-én még ugyanabban az ellátásban részesültek, és csak azon ellátás folyósításának végéig jár.
2012. jan. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt a dec 31-jan 1-et meg tudom oldani,mert még nem adtam le a táppénzes papírt.Ezt ,hogy nincs hatályban nem értem mert valaki már le is adta az igénylést.Mondván csak akkor kapja meg januártól.
2012. jan. 21. 08:08
 3/7 anonim ***** válasza:

sziasztok


bocsi, hogy bele kérdezek, de ez mit is jelent konkrétan?

hol kell igényelni?

én még csak nem is hallottam semmilyen kompenzálásról, az én fiam 18 hónapos, nekem is kell valamit igényelni? vagy automatikusan jár?

hogy van ez?


köszönöm, ha valaki elmondja

2012. jan. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel kidolgozás alatt van, így senki sem fogja megmondani, hogyan kell, ha csak nem képviselő, és épp a tervezet dolgozza ki, de annak kicsi az esélye...


Szóval amit tudni lehet, hogy brutto 167.000 Ft a határ. Az ez alattiaknak csökken a tgyás és a gyed, (pl. 50.000-ről 41.000 Ft-ra),. az e felettieknek nő. Aki, ahogy jól írta az első is, dec 31-én és jan 1-én is kap valamelyiket, annak kompenzálják. Mert őt hátrány éri, mert kevesebbet kap. De aki január 1 után egy valamelyikre, ő már nem kap kompenzációt, mert őt eleve hátrányt sem szenvedett, hiszen új "belépő".


Mivel még semmi sincs kidolgozva, (még igénylőlap sem) így ne hidd el, hogy valaki már kérte.

2012. jan. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Anyukák, eltörölték már az adójóváírást? Én is csak belefutottam ebbe a kérdésbe.Írd be a keresőbe.Nem tudom hogyan kell belinkelni.Hétfőn megyek a kormányablakba érdeklődni.Onnan a munkahelyemre és utána kórházba :-)....
2012. jan. 21. 10:38
 6/7 anonim ***** válasza:
azaz megy valamelyikre
2012. jan. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Január 1-től igen. De a tavalyi évit persze mindenki megkapja (már akinek jár)
2012. jan. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!