Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire veszélyes, ha a...

Mennyire veszélyes, ha a babába belemegy a kullancs?

Figyelt kérdés
Az előbb mászott rajta egy, szerencsére észrevettem, de nagyon megijedtem. Pláne, hogy az ágyából vettem ki és amikor mentünk a nappaliba, akkor vettem észre a nyakán.
2009. máj. 27. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
ha fertőzött a kullancs, akkor van baj...nézd át a testét, ha van benne, én orvossal szedetném ki...(ha kitudod te is kiszedheted)
2009. máj. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 hete szedte ki a dokinéni, mert mi nem mertünk itthon kiszedni, amikor észrevettük. Aztán felvilágosított, hogy nyugodtan kiszedhetjük mi is.

6 hétig figyelnünk kell, nem-e lesz lázas, hányás, fejfájás, és kokárda szerű folt valahol.


Ha nálatok csak mászott rajta, az még nem nagy baj. De nézd át jó alaposan, nehogy valahol lapuljon benne.

A haját jó alaposan vizsgáld át! Füle mögött, hónalj, köldök, térdhajlat(nekünk ott volt). És persze mindenhol vizsgáld meg!


Ha kimentek az udvarra, fújd be Galaktiv Bio kullancs irtóvel. Ezt csecsemők és kismamák is használhatják, és ez az egyetlen ami tuti hatásos. A DM-ben lehet kapni, nemis drága.

2009. máj. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
7 hónapos kisbabámba 3 hete ment bele a kullancs. A gyerekosztályon elküldtek bennünket a fenébe, hogy minek rohangálunk be ilyennel a kórházba (vasárnap délután. A sürgősségin vették ki, ott világosítottak fel, hogy 3 hétig kell figyelni a helyét. Ha piros, sír vagy lázas azonnal orvos. Úgy tűnik nem lesz baj. Legalábbis nagyon remélem.
2009. máj. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!