Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy fél éves...

Mit csináljak, hogy fél éves kislányom ne ordítson a járókába/kiságyba?

Figyelt kérdés
Hiába vannak bennt játékok stb.mikor megpróbálom berakni, rögtön dühödten ordítani kezd, és csak akkor hagyja abba, mikor kiveszem!Ez minden alkalommal így van,teljesen bepörgeti magát.Már nagyon kivagyok!
2009. máj. 26. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez a gondom Nekem is a járókával, az Én kislányom 4 hónapos. De, Ő szerintem azért dühödik be, mert nem tud még mozgolódni (megfordulni, ülni stb.). Ő akkor bír csak ki 10-15 percet, ha mellette vagyok, és játszom Vele, ezzel elterelvén a figyelmét. Remélem ez változni fog, mert azért minimum WC-re ki kell mennünk néha.
2009. máj. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Miért kényeszteti el mindenki a gyerekét?Ha talán egy kicsit egyedül hagynátok, hagy sírjon, akkor nem lenne ez. Akkor talán egyedül is eljátszana. DE ha ahhoz szoktatjátok, hogy folyamatosan ölbe, + ott ültök felette egész nap, akkor soha nem lesz el egyedül. Persze most biztos én vagyok a kegyetlen, mert hagyom sírni a gyereket. De ha kipróbálnátok, rájönnétek, hogy igazam van!
2009. máj. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Majd megunja. Lássa, hogy téged aztán nem izgat ha hisztizik. Ha nem sdzoktatod meg, semmit sem fogsz tudni csinálni. Talán menj ki, lehet hogy hergeli őt hogy lát.

Hamar megszokja. Én nem vagyok híve a gyermek síratásának, és tudom hoyg az anyjánál van jó helyen, de azt sem lehet hogy anyuka mozdulni se tudjon. Nem lehet, hogy észreveszi rajtad, hogy előre félsz?

tEdd bele akkor, mikor tényleg dolgod van, és gyorsan fogj hozzá. Lehet hogy mire végzel, remekül fogja érezni magaát. Ne legyen tele játékkal, csak egy kedvenc és egy nagyon kívánatos legyen!

Ha mindig kikapod, akkor csak elhúzod ezt. Egyszer szoktasd meg, légy határozott! Aztán nem fog sírni. Minden nap ugyan abban az időben tedd bele, mikor már jót játszottatok együtt de még nem éhes és nem álmos.Előre beszéld meg vele hogy ő most megy játszani mert anyának dolga van.Légy kedves vidám és határozott. És szólongasd vissza ha kiabál, hogy itt vagyok itt vagyok. Mond hogy nem sírunk!!!Ne vedd ki!

2009. máj. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Most így ahhoz szoktatod, hogy ha sír akkor kikapod. Ne ezt szokja meg! Ha sír, ha nem, marad.
2009. máj. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kisgyerekeknél mindig előbb a beszoktatós időszak van. Minden előtt. Ha új napirendet vezetsz be. Ilyenkor az a lényeg, hogy egy-két hétig ugyan azt ismételgesd, bármi történik. Amit meg akarsz tanítani.Ha azt akarod, hogy 10-től 3/4 11-ig a járókában játsszon, tedd bele minden nap ugyan úgy, ugyan azt mondd, ugyan akkor, stb. Ha azt akarod, hogy maradjon ott, hagyd benne! Szépen megszokja. Utána már lehetsz picit rugalmasabb. Ez a következetesség.

Szive joga ordítani.

2009. máj. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tűzz magad elé kötelező célt. Amit muszáj megoldanod. Megsütni egy kalácsot, megírni 5 ímélt, megkapálni 10 sor borsót. Ezt legyen muszáj az adott idő alatt elvégezned. Könnyebben fogod betenni őt, és ha kész vagy sietsz vissza. Meglátod, milyen szépen fog játszani a 3. napon.
2009. máj. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hordozókendőben magaddal viheted, ha nem akarod otthagyni.
2009. máj. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Gondoljátok, hogy nem próbáltam meg ezerszer bennt hagyni, amíg bítram? Sajnos egyik gyerekemnél sem jön be ez a hagyom ordítani dolog, ugyanis képesek akár egy órán át elviselhetetlenül üvölteni. Pedig közben beszélek hozzá, énekelek, nyugtatgatom... Azt is kipróbáltam, hogy eltűnök, ne is lásson. Talán a türelmes, fokozatos szoktatás (minden nap egy kicsivel többet bírjon ki)sikerülni fog,de iszonyú nehéz.

Azért köszi a válaszokat!

2009. máj. 27. 08:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!