Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mennyit es hanyszor...

Kinek mennyit es hanyszor iszik tapszert egy nap a most betoltott 8 honapos babaja?

Figyelt kérdés
Anyosom ki van akadva sott meg van orulve hogy az en lanyom reggel,fozi utan egy oraval es este iszik tapszert.8 hos..artok neki azzal hogy csak ennyit iszik??210ml a legtobb egy alkalomkor.
2009. máj. 25. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
miért lenne ez gond? 6 hós kortól reggel és este kell neki a tápszer, sőt, ha nagyon nem akarja elfogadni, akkor az esti a legutolsó amit meg kell hagyni. Nekem a doki mondta, hogy egy éves korig a 400 ml körüli adag a jó, ha megvan neki egy nap, ez lehetőleg reggel és este legyen. viszont ha nagoyn nem kéri, akkor lehet az egyik tejpép, aztán általában minden gyerek eszi. Az én fiam most 8 hós, reggel 160ml tápszert eszik meg, este pedig 180 ml körüli adagot. éjszaka van,hogy felkel enni, akkor még 140 körül megeszik, de nem mindig, mert ha többet evett napközben, akkor nem ébred. nekem a doki mondta, hogy ez így teljesen jó és elég neki. Mi már eszünk túrót, babajoghurtokat, sajtot, tojást is, így igazából a tejtermékekkel megvan a tejbevitele.
2009. máj. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

anyósodat nem is értem. miért akarja még ekkora korban tápszerrel tömni a gyerkőcöt? neki már tökéletes ételek a gyümik, főzelékek. a legtöbb anyós örül neki, hogy a kis unoka már ezt-azt ehet, amiket ő főz és töltött káposztát is adnának neki:-)))

első voltam

2009. máj. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
tudod az en kisbabam nem nagyon akar meg rendesen enni fozeleket.de hat majd rajon es o azert van kiakadva hogy fozelek utan csak egy oraval adom neki a tejet es rokton de nem erti meg hogy egyszeruen nem kell neki 10 20 ml nel tobb es azt inkabb odaadom neki teaban es egy ora mulva akkor rendesen megissza amennyit csinalok neki.ja es az a baja hogy 4 orankent kap enni es tapszert is es nem ket orankent taplaljuk.ja es meg azt is mondja hogy o felnevel 3 gyereket es az ovei sem akartak rendesen enni e a napi liter tej megvolt legalabb tejbegriz formajaban (tehentej).ja es azt mondja hogy amiert mi igy taplaljuk azert nagyon gyenge a babam mert nem tud meg maszni se ulni se allni magaban azert alszik ojan sokat egy nap.ja es azt mondja hogy csont lagyulast kap emiatt. szoval egyszeruen mar ki vagyok idegileg
2009. máj. 25. 15:23
 4/6 anonim ***** válasza:

pfff, hát nem irigyellek:-) csontlágyulása anyósodnak van:-)) Hát, nem lehet könnyű. Neki biztos nem lehet elmondani, hogy ő 30 évvel ezelőtt nevelte fel azokat a gyrekeket, teljesen más elvek voltak akkor és most.

Szerintem az nem baj, hogy nem akar sok főzeléket enni, majd rákap. gyümikből is ennyit eszik csak meg? én megpróbálnám a helyedben, hogy még tovább várok vele, hátha akkor nagyobb adagot enne. az én fiam 5 óránként eszik csak, ha előbb próbálom etetni, nálunk is néhány falat után köpködés megy csak. így viszont szépen eszik teljes adag főzeléket. igaz, hogy csak 4 étkezése van, és éjszaka előfordul, hogy felébred enni, de én nem bánom. sokáig én is kínlódtam, hordtam az ételt neki, aztán meg a kukába ment, mert nem evett. megúntam, akkor mondtam, hogy majd sírsz, ha éhes leszel. és ezt tartottam is, így jottem rá, hogy neki 5 óránként jó az evés. minden gyerek más szerintem,ezt nem lehet erőltetni.

Ezzel a tehéntejes dologgal engem a világból ki lehet kergetni amúgy is:-) miért adnék neki tehéntejet? majd iszik ha nagyobb lesz.

Amgy semmiről nem vagytok lemaradva. az én fiam sem mászik még. most kezd négykézlábra állva rugózni, de még nem sokáig bírja így. ha felültetem, akkor már egész sokáig játszik ülve, aztán egyszercsak elborul.

2009. máj. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem úgy tápláld a babádat, ahogy Te gondolod, ne úgy ahogy az anyósod. Mondd el neki finoman, udvariasan - nehogy megsértődjön a drága anyuka - , hogy a Te gyereked, nem az övé, és úgy fogod ellátni, ahogy Te jónak látod és ahogy a baba igényli. Nem értem...miért kéne 2 óránként ennie egy 8 hónapos babának? Nem kell egész nap tömni szegényt. Elég a 4 óránkénti evés. Mi se eszünk 2 óránként.

A mozgása miatt pedig ne aggódj, nem egyformák a babák, ő is fog majd ülni, állni.

9 hónapos baba anyukája

2009. máj. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok !!!! :-))) .hat igen de egyszeruenn vele nem lehet beszelni o csak fujja a magaet es meg meg sem hallgat. de hat ez van ugy ugy eszik ahogy akar a kiscsajszi.ha ehes akkor ugyis sirdogal szoval jelzi.a gyumolcsot szereti ma eppen rizses almas kortes tapszerrel higitott papit kapott jol evett belole.es a fozibol is evett 100 ml,ugy vettem eszre hogy ha teszek bele neki fott almat ugy eszik belole tobbet is. nagyon szepen koszonm nektek hogy addok egy kis biztatast es jo tanacsot nagyon jol jottek.!!!!! minden jot es jo egeszseget mindenkinek!!!!
2009. máj. 25. 21:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!