Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol lehet egészségkártyát...

Hol lehet egészségkártyát igényelni s mire szolgál? Babás dolgokat lehet belöle venni (Tápi, pelenka. stb stb)?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 11:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Vannak egészségpénztárak, velük kell/lehet szerződést kötni, pl. Patika pénztár, Medicina (nekünk itt van), Axa-nak is van, ha jól tudom, de nézz utána, 20-30 pénztár biztos van.

Te vállalod, hogy havi x. Ft-ot (mindenhol van minimum összeg, mindegyiknél más) befizetsz. Ebből X%-ot levonnak, van kártyadíj is, a maradékot elköltheted. Viszont kapsz rá kamatot és a befizetett összeg 20%-át, max. évi 100eFt-ot állambácsi ráutal. És van egy-két cég, akik ha eü számláról fizeted ki, akkor ad plusz kedvezményt.

Általánosságban, hogy mire költheted: gyógyszer, kötszer, gyógyhatású készítmény, gyógyászati segédeszköz (pl. szemüveg), tápszer, popsitörlő, adható oltás (ez ugye gyógyszer), egyes gyógyteák, homeopátiás cuccok, pelenka (mi csak így veszünk pelust), őssejt levétel, magándoki (ha van szerződése a pénztárral), gyógymatrac vásárlása. Ha táppénzre mész, akkor a táppénz és a fizetésed különbözetét megkapod... Régebben lehetett vele masszázst is fizetni meg uszodabérletet, kondibérletet (most valami változott ezzel kapcsolatban).


Összességében én azt mondom (jó pár éve van nekünk), hogy a költségek eltörpülnek amellett, amennyit pluszban kapsz hozzá (állami támogatás, kamat, egyéb kedvezmény). Ha nincs kártyaleolvasójuk (általában csak patikában lehet vele fizetni), akkor egy icipicit macerásabb (be kell küldeni a számlát), de pl. a medicinánál úgy van, hogy elég bevinned egy K&H bankba és ők továbbítják.

2012. jan. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezt igényelni nem lehet.Nálunk a párom munkahelyén adják.Eddig havi 9000 ment rá és gyógyszertárba lehet venni babás dolgokat.
2012. jan. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bocsi azt nem tudtam,hogy így is lehet igényelni.első válaszoló nekünk is medicina van pelenkát én is így vettem de nem drágább a gyógyszertárban a pelenka mint máshol??
2012. jan. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem gyógyszertárban veszem a pelust :) Az egy nagy téveszme, hogy csak gyógyszertárban lehet vele vásárolni.

Bármilyen ÁFÁ-s számlát be lehet küldeni, elszámolni akkor számolják el, ha a számlát kibocsátóval van szerződésük. Mi általában a tesco-ban szoktuk venni az akciós pelust, de vettünk már DM-ben, auchanban is. Ezekkel mind szerződésben áll a Medicina (és gondolom a többi is).

2008 óta van EP-nk most először fordult elő, hogy visszaküldtek egy számlát, hogy nincs a kibocsátóval szerződésük (magánorvos), nekünk kell intézni, hogy legyen szerződésük egymással és akkor kifizetik a számlát.

2012. jan. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm utánnajárok ennek a dolognak
2012. jan. 12. 12:25
 6/12 anonim ***** válasza:
aha értem én arra gondoltam,hogy lehúzni a kártyát a gyógyszertárban lehet.kényelmesebb de így drágább,mondjuk azt nem tudtam,hogy a tescoba is számla ellenében kifizetik.biciklit cipőt már vettem így. integrált tesztemet is így vissza fizették.de én is azt hallottam,hogy szigorítottak ezen valahol utána kéne néznem.
2012. jan. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nem kell szerződésben lennie az eladóhelynek az egészségpénztárral, ha babás dolgokat veszel az egészségkártyán. Bárkitől származó számlán elszámolhatod a pelenkát, babás dolgokat. (még légzésfigyelőt is.)

Az első egyébként ott is téved, hogy az állambácsi nem fog utalni a kártyára, az éves adóbevalláskor lehet visszaigényelni a befizetések 20%-át, maximum 100.000 ftot. Amúgy majdnem tudott segíteni:D

2012. jan. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ezért egy nagy szar ez a %os dolog, 90%kkal ekkora baromságokat írni...
2012. jan. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A) A mondatértelmezés szerintem általános iskolai tanulmányok idején elsajátítandó. Senki, sehol nem írta, hogy automatikus lenne állambácsi utalása. Olvasd el még egyszer a válaszomat.


B) Ha csöndben maradtál volna, bölcs maradtál volna. (Értsd: előbb nézz utána, hogy igaz-e amit állítasz.)


" A pénztár a szolgáltatásokat csak a számviteli törvény előírásainak megfelelő általános alaki

kellékekkel ellátott, az egészségpénztári szolgáltató által a Medicina Egészségpénztár nevére kiállított

egyszerűsített számla, vagy legalább az alábbi tartalommal rendelkező bizonylat ellenében teljesíti

kizárólag banki átutalással."


Lényeges rész: egészségbiztosítási szolgáltató által kiállított


"Egészségpénztári szolgáltató: az egészségpénztárral szerződésben, vagy tulajdonában álló, illetve általa

üzemeltetett, az egészségügyről szóló törvényben meghatározott egészségügyi szolgáltató, valamint az a

természetes személy, jogi személy és jogi személyiség nélküli gazdasági társaság, amely a pénztárral kötött

szerződés alapján a pénztártagok számára egészségpénztári szolgáltatást ténylegesen nyújtja,"


Lényeges rész: a pénztárral kötött szerződés alapján


c) Jelen esetben van összefüggés a válaszoló %-a és a stílusa/válaszainak hasznossága között.

2012. jan. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A változások fent vannak a medicina honlapján:

[link]

2012. jan. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!