Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól nem ajánlatos-"meztel...

Mikortól nem ajánlatos-"meztelenkedni"a baba előtt?

Figyelt kérdés
tudom,h néha bejön még a Wc-re is utánam-de pl múltkor,amikor fürödtem,nagyon nézegetett a másfél éves kisfiam.mit gondoltok,mikortól alakul ki náluk a szemérmesség?együtt szoktatok fürödni a babákkal?
2009. máj. 24. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
náluk nem alakul ki, ezt mi neveljük beléjük. mármint, aki beleneveli, mert szerintem nem kell. mi simán meztelenül járkálunk a picúr előtt és fogunk is mindig. nincs ebben semmi rossz. azért néz, mert más a tested, mint az övé. ha nagyobb lesz, majd megkérdezi, h mi ez, meg az rajtad, elmondod neki, aztán már nem lesz számára érdekes.
2009. máj. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az elözövel.

Nem fürdök vele de lát mindent és a 6 éves fiam észre sem veszi,de én is fürdethetem nem szégyelös.

A 14 hónapos viszont ismerkedik,ő lány.Megmutatja a köldököm és az övét is utánna.

Nem örülné,ha a fiamat nem tudnám megfürdetni,hiába tud egyedül is,de én mégis jobban megmosom.A hjmosásrol ne is beszéljünk.

A növérem a fiához 3 évestöl nem mehet be,az se tetszik neki,de ök alakitották igy.

2009. máj. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van, a szemérem tanult viselkedési forma. Vagyis ti döntitek el,, hogy belé nevelitek, vagy "kielégítitek" a természetes kíváncsiságát. Amikor nyílik az értelme úgyis megkérdezi, hogy az ellenkező nemű szülőnek miért van olyan ami neki hiányzik, vagy miért nincs az ami neki van, de ha látja, hogy teljesen természetesen kezelitek a dolgot, simán napirendre tér felette. Míg ha szemérmeskedtek, szerintem sokkal jobban fogja érdekelni. ( a fiam 3 éves volt, mikor felfedezte, hogy anya, eltört a pöcörőd! Mi meg tök természetesen elmondtuk, hogy ne aggódj édesem, sose volt, mert lány vagyok. Azóta se érdekli a téma, sose rejtőzködünk előtte )
2009. máj. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
aranyosak vagytok-köszi szépen
2009. máj. 24. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!