Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyümölcs igen, zöldség nem?...

Gyümölcs igen, zöldség nem? [Bőv. Lent]

Figyelt kérdés

Minden gyümölcsöt szívesen megeszik, de amit már kéne (sárgarépa, fehér, burgonya, etc) nem. Csináltam én magam, vettem üvegest, de ha meg is eszi, akkor a székletében visszaköszön. Szeretném neki ezt is bevezetni, mert nagyon le vagyunk maradva a táblázat szerint. Már rég a tökféléknél kéne járnunk és a húsos ételeknél.. de így nem fog menni :|


Úgy gondolom elrontottam. Mivel hamar kezdtük a hozzátáplálást és ő maga hamar kiváltotta a tízórait és az uzsonnát is, így gondoltam kihúzom az ebédet 6 hónapos koráig.. hát elbaxtam :/


Most 5 és fél hónapos, tápszeres leány.


2012. jan. 4. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Én mindent a hozzátáplálás szabályai szerint csináltam, mégsem akarta hónapokon keresztül megenni a zöldségféléket, pedig mindennel próbálkoztam. Gyümölcs az mehetett minden mennyiségben. Hiába ajánlgatták, hogy keverjem a gyümölcshöz, stb. semmi nem volt jó. Aztán pár napot hagytam hagy egye csak a gyümölcsöt, aztán megint próbálkoztam egy kis zöldséggel. Aztán egyszercsak a vasárnapi húslevesből kivett zöldségekkel sikerem lett.:) Utána szép lassan elfogadta a többi zöldségfélét. De tényleg sok idő volt még sikerült, szóval kitartás és ne aggódj, nem rontottál el semmit, más babánál is előfordul!
2012. jan. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
babám 7 és fél hónapos,pont ma sírtam el magam,a gyümi jöhet a főzelék(zöldség nem,)pár kanál és ordítr hogy nem kell,nagyon aggódom mikor fogja megenni
2012. jan. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Most kipróbáltam uzsonnára, hogy a sárgarépához tápszert kevertem és megette. Utána adtam neki szilvát "desszertként" és semmi problémája nem volt.

Úgy láttam, hogy tápszeresen mintha kicsit pépesebb lett volna. Míg, ahogy én turmixoltam össze az kicsit sűrűbb.


Próbáljátok meg így, hátha nektek is beválik :]]]

2012. jan. 4. 18:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!