Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan, mintha mindig éhes...

Olyan, mintha mindig éhes lenne! Jár (t) valaki hasonlóan?

Figyelt kérdés

5 hónapos lányom 5X eszik: napközben 3X kap ~220 ml tápszert éjszakára ~250ml-t , és ébred még éjszaka is enni (1X220ml, de ált. nem alszik vissza, csak kb.1 óra múlva) Elkezdtem a hozzátáplálást, eszünk gyümit, kis mennyiségben főzeléket (egy hete kezdtem) Kóstolgatjuk a tejpépet. Még étkezést nem tudtam kiváltani, mert nem eszik akkora mennyiséget belőlük.

Olyan , mintha egyfolytában éhes lenne, de ha gyakrabban adom a tápszert bukik tőle.

Szerintetek a hozzátáplálást "eröltessem", mivel nagyobb a tápértéke, vagy próbáljak meg több tápszert adni (bár már nem fér több az üvegbe :-))

Kezdek aggódni, hogy nem beteg-e (cukorbetegség, pajzsmirigygond), de túllihegni sem akarom a dolgot.

Egyébbként nagy baba 9,2 kg és 72 cm.

A hozzászólásokért előre is köszi!


2012. jan. 4. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
a gyümölcsnek és a zöldségnek nincs annyi tápértéke,mint a tápszernek.igaz,hogy nagy babád van,de szerintem rengeteget eszik h hónaposan.dokival beszélj szerintem erről.a fiam egy évesen nem volt 9 kiló,és két évesen iszik meg két deci tejet.jó tudom,ő nem annyira nagy étvágyú,de számold ki,öt hónaposan 1130 milit iszik meg egy nap.ez 750-800 kalória körül van.
2012. jan. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lányom 5 és fél hónapos, 5× eszik egy nap. Igaz ő nem kell éjszaka, átaludja. De ez a napközben 220 ml sok! Este még a 250 talán oké.. de, arra se mondanám, hogy szuper dolog.


Mi 3,5 hósan kezdtük a hozzátáplálást egyéb okok miatt és a lányom viszonylag hamar kiváltotta (3 hét) a tízórait és az uzsonnát. Nekünk egyszerre kettő étkezést kellett elkezdenünk.

3050 g és 52 cm született, most 6700 g és 62 cm. Teljesen átlagos gyermek.


Nekünk simán elfogy (ha üveges bébiételben mérem a mennyiséget) egy üveg, de min. 3/4-e! Emellett kap a végén vizet, hogy leöblítse valamivel a dolgokat.

Szerintem vedd vissza a tápszer mennyiségét 200 ml-re, majd 180 ml-re. Tehát szép lassan csökkentsd és úgy próbálkozzatok a hozzátáplálással.

Azért nem eszik a gyümölcsből és a zöldségből olyan mennyiségeket, amivel kiváltanátok az étkezést, mert még az előző étkezéssel 'tele van'.


Hány órakor esztek? Mennyi idő van két étkezés között? Napirendetek van?

Hozzátáplálásnál miket próbáltatok már? Mi az, amit biztosan szeret?!


Szakirodalom szerint napi fél liter tejalapú táplálás a min., amit 1 éves kor alatt adni kell.

Védőnőm a 6:4-es arányt díjazza: 600 ml tápszer : 400 g egyéb (zöldség, gyümölcs)

Én lányom így eszik egy nap:

Reggel: 180 ml tápszer

Tízórai: Gyümölcs vagy zöldség

Ebéd: 200 ml tápszer

Uzsonna: Gyümölcs vagy zöldség

Vacsora: 240 ml tápszer


Szerintem, de ez csak egy tipp: ha csökkented a tápszer mennyiségét nappal, ahogy javasoltam, akkor az éjszakai evésetek átrakódik esti fürdetéshez, mint vacsora.

2012. jan. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom 9,5 kg és 75 cm.1 éves múlt 3 nappal, úgyhogy a te babád tényleg nagy:)

Szerintem is rengeteget eszik tápszerből, az én lányom max adagja most is csak 180 ml, igaz csak egyszer egy nap.

Én megpróbálnék lassan kiváltani egy étkezést, mondjuk az uzsonnát.Adhatsz neki vegyesen tejpépet és gyümölcsöt, aztán vacsira kevesebb tápit, mondjuk minden nap 20 ml-el kevesebbet.

Tényleg számít, hogy milyen időközönként eszik.Az én lányom csak négyszer eszik egy nap és azt 3,5 óránként.

Nem írtad, hogy kap-e folyadékot.Mi is játszottunk ilyet és bukás lett a vége mikor etetés után 1,5 órával megint éhesnek gondoltam, de 2 nap altt kiderült, hogy csak szomjas.Ha kizárólag tápszeres akkor kell neki a folyadék is mellé.Forralt, lehűtött vizet adj és alkalmanként (mivel már hozzátápláltok) kevés gyümölcslevet hígítva.Így azt is szokja és oltja a szomját.

Sok szerencsét!

2012. jan. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nekem ő a 3. baba, az első kettő is 9 kg volt 5 hónaposan, és első perctől rengeteget ettek ők is.

A baj az, hogy nem emlékszem arra, hogy ők is ilyen "éhesek" lettek volna ennyi kaja mellett.

Ráadásul nem is nagyon akar "mást" enni (gyümi stb), csak nyomja ki a kis nyelvével a kanalat. El vagyok keseredve, tanácstalan vagyok. A tápszert nem tudom visszafogni, most is azért eszik ennyit, mert ennyit adok neki. Fogalmam sincs mennyit bírna megenni, ha lenne még az üvegbe. AR tápszert eszik, ami sűrűbb, mint a normál, azt is kiszívja kb. 3 perc alatt, és utána még reklamál. Próbáltam kisebb lyukú cumival, hátha jobban elfárad közben, de a sűrűsége miatt nem megy át a tápszer.

A napirendünk sincs rendesen, mivel változó, hogy hányszor van fent éjszaka, mikor ébred, napközben mennyit alszik és hogy alszik-e egyáltalán. Próbálok rendszert tartani (eszik reggel, 11-12 közt, 15-16 közt, majd fürcsi kb1/2 8kor és evés + éjszakai kaja, változó időpontban), de ha végre be is áll valahogy, az nem tart tovább 3-4 napnál.

Tudom , hogy a renszer kialakulása gyerekfüggő, próbálunk ehhez alkalmazkodni, de nem könnyű.

Mégegyszer köszi a válaszokat!

2012. jan. 4. 11:07
 5/9 A kérdező kommentje:

Még valami!

3700g mal és 51 cm-vel született. Tehát nem volt nagy baba! :-)

2012. jan. 4. 11:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem volt nagy baba, de most az.


6200 körül kéne lennie elméletileg 6 hósan, mert ugye könyv alapján ez a "trend", más kérdés, hogy átlagban előbb dupláznak 1-másfél hónappal a babák.

A te gyereked majdnem az 1 éves súlyát súrolja. Védőnő és a gyerekorvos nem mondott semmit a táplálkozásotokra? Nem adtak tanácsot?

2012. jan. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem mondanak semmi, mivel ez az "állandó éhség" kb 3 hete tart. A lányom alapjába véve kiegyensúlyozott, szépen fejlett baba, állandóan mosolyog, csak akkor nyűgös, sírós, ha éhes. Szépen nyúl a dolgokért, szájába veszi azokat, bár még nem fordult meg, de próbálkozik. Hason szépen tarja magát, nagyon utálja, ezért csak keveset van hason.

Így, mivel normálisan fejlődik, mindenki csak mosolyog azon, hogy mennyit eszik. Ezért nem tudom, hogy nem csak én aggódom-e túl a dolgot:-)

2012. jan. 4. 11:25
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az en meglatasom szerint novekedesi ugrasa van. Probald meg, hogy tenyleg csokkented a tapi mennyiseget es noveled a zoldseg es gyumolcs mennyiseget.

En kislanyom 5 honapos igeny szerint szopizik es 8,1kg.

2012. jan. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja ugy latszik a mi babaink nem olvastak a trendet a nagykonybol :))
2012. jan. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!