Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás, dermatitiszes babák...

Ekcémás, dermatitiszes babák anyukáival ismerkednék, akik tudnának belém egy kis lelket önteni, mert már nagyon el vagyok keseredve. Más is küzd ezzel?

Figyelt kérdés
Fiam 6 hós, de nem tudjuk kordában tartani az ekcémáját.
2009. máj. 21. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
nekünk táplálkozást reformálták meg,a kisfiam anyatejes,sok mindent nem ehetek. Nem tudom,hogy hol voltatok orvosnál,de a heim pál országos és szerintem érdemes oda elmenni!
2009. máj. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
persze krémeket is kaptunk! öltözködésre is figyelni kell,ne izzadjon,ne fázzon, fürdeni max 2 perc,azt is gyógyszertári fürdetővel
2009. máj. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Kisfiam 4-5 hetes lehetett,amikor először "bedurrant" a bőre,azóta szerencsére nem volt.

Viszont azért írok,mert jómagam kicsi koromtól fogva athópiás,ekcémás vagyok...

Az az igazság,hogy nálam annyira komolyra fordultak a dolgok,hogy kizárólag a Flucinar ill. Elocom(ez kevésbé) kenőcs segített tele szteroiddal,hiába is próbálkoztunk mindennel.

Anno a legjobb dokiknál jártunk anyáékkal,ők is a szokásos tanácsokkal láttak el.Pamut ruházat viselése,(műszálat kerülni!!!) a különböző illatosított testápolási kencék kerülése,rövid ideig tartó fürdés,a napoztatás is jót tesz a beteg bőrnek...stb.

Gondolom már Ti is kaptatok tanácsokat,ötleteket....:(

Ne aggódj,az idő múlásával egyre jobb lesz!

2009. máj. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Miskolcon már minden orvost végigjártunk aki egy kicsit is ért hozzá, de eredmény nem sok van :(
2009. máj. 21. 12:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én picikém most 18 hónapos elmúlt. Ekcémás ő is.

Kizárólag gyógyszertári fürdető, és a krémek, amiket kikevertek neki.

Ezenkívül naponta 1x-2x be kell kenni testápolóval. Mi az Excipiall U Lipolotion-t vesszük a apatikában. (orvos mondta, hogy az nagyon jó)

Recept nélkül kapható. Amióta kenjük a bőrét, tünetmentes. Állítólag nagyon jól visszazsírozza a pici bőrét. Egy próbát szerintem megér.Ha neki nem lesz jó, akkor te elkened magadra. Kb 2000 Ft egy flakon

Remélem használni fog.

Sok sikert!!

2009. máj. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is ekcémás a 16 hós lányom 6 hós kora óta. Kezdetben gázos volt a helyzet, mostmár a pofija gyönyörű, csak az egyik kézfeje csúnya. Nagyon nehéz az ekcémát kezelni, és szülőként elfogadni a helyzetet. Nagyon ki voltam borulva, szteroidok 2-3 nap alatt rendbehozták, majd 2-3 nap múlva kiújult. Ezt 2 hétig játszottuk, utána jött a homeopátia. Az segített. Ha tudok segíteni valamiben írj privit!
2009. máj. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
schussler sókat is érdemes kipróbálni
2009. máj. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!