Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam át a kiságyb...

Hogyan szoktassam át a kiságyba 8 hós babámat?

Figyelt kérdés
Eddig velünk volt,mert nekünk így volt kényelmesebb és Ő is sokkal nyugodtabban aludt mellettünk,mint a kiságyban.Ha ott aludt,akkor egy éjszaka kb. 20-25 alkalommal ébredt meg a cumiért.Ha velünk,akkor csak ritkán nem aludta át az egész éjszakát.Így azt gondolom,hogy érthető,miért passzoltuk a kiságyat.A gondom az,hogy most már napközben sem hajlandó benne elaludni,holott eddig nem volt vele baj.Illetve már játszani se tudom bele letenni.Bár most egy pár napja egyébként is jóval nyügösebb az átlagosnál,semmit nem tudok tőle csinálni.Hogyan szerettessem meg vele?
2009. máj. 20. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán minden nap ragd bele és hagyd ott egy időre.

De ez most már érdekes lessz. A nővérem lánya 4 éves és még mindig nem lehet kirakni a nagyágybol.

Amikor pici volt,hogy aludjon melette kellett lenni nehogy leessen.Nem volt egy nyugodt perce,nyugodt éjszakája most sincs.Én a fiamat 6 hónaposan szoktattam be a kiságyban,de éjjel mindig a kiságyban aludt.

Talán még ugy is lehet,ha este elalszik rakjátok be a kiságyban,ott ébredjen föl reggel.1 éves kor után már nem fog menni a beleszoktatás.

2009. máj. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Szerintem még nem késtél le semmiről. Viszont én is azt mondom, hogy ha elalszik, akkor tedd be a kiságyba. Tudom, hogy ha éjszaka felkel, akkor számtalanszor a szájába kell majd adni a cumit, de mivel már 8 hónapos, hamarosan magának is be tudja majd tenni. Lehet, hogy néhány hét múlva már nem is kelt fel titeket emiatt.

Egyébként jó ötlet, hogy át akarod szoktatni a kiságyba, de arra készülj fel, hogy nem lesz egyszerű.

Sok sikert hozzá! Én szorítok!!!

2009. máj. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

sajnos nem fog menni sírás nélkül :(

az enyémet most szoktattam délutáni alvásra is a kiságyba, és volt pár gázos nap...

sok sikert

2009. máj. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy le fogtok pontozni, de ha nektek úgy volt kényelmes, akkor most viseld a következményét. Sírni fog, de ha kitartó vagy sikerülni fog, de ha elkezded, akkor nincs többet együtt alvás, mert akkor újra rákap. Én elejétől fogva külön ágyba és 4 hósan külön cszobában altattam, szóval ilyen problémám nem volt. És nem volt kényelmetlen!
2009. máj. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

próbáld először a nappali alvásoknál a kiságyba tenni. ne feltétlenül alváshoz csak. tedd be, játékokkal együtt néha, hogy megkedvelje a helyet. hagyd benne mászkálni, forgolódni, ne is add neki a cumit egyből. Igaz, hogy az énfiam az első naptól fogva a kiságyban alszik, de eleinte nem szerette. aztán 4-5 hós kora óta, imádja a kiságyat. pakol, húzza vonja az ágyneműt, kikandikál belőle, de tudja, hogy hiába játszik, onnan nem kerül ki, így szép lassan elalszik egy kis játék és rakodás után. néhány napig biztos, hogy nehéz lesz, kényelmetlen éjszakáknak néztek elébe, de hidd el, hogy megéri a pár nap nem alvás. annál is inkább, hogy a 8 hós gyerek már forgolódik, sem nappal, sem éjszaka nem a legbiztonságosabb már neki a ti ágyatok. nappal is egy fordulás, és akár lent is találhatod az ágyról. na meg gondolom, hogy nektek sem éppen a legromantikusabb, hogy hol jobbra, hol balra csap egyet, és egy szót sem tudtok váltani egymással elalvás előtt.

szóval szerintem engedd játszani a kiságyban, ha megkedveli a helyet, könnyebben el fog aludni. ha egyből a cumit nyomod a szájába,azt hiszi itt kötelező az alvás, így te is a cumi is és a kiságy is mumus lesz:-) Én napközben is beteszem, besötétítek, elköszönök, és mondom neki, hogy pihenj egy kicsit, sokkal nagyobbat játszunk utána:-) sosem mondom neki, hogy most aludni kell:-) lehet, hogy nem ért belőle egy szót sem, nem tudom:-))

2009. máj. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Eddig napközben játszani le tudtam tenni a kiságyba,azzal nem volt gond,de egy pár napja üvölt,ha beleteszem.Bár nekem egy kicsit gyanús a helyzet,arra gondolok,hogy most van nála a szeparációs szorongás.Sehol nem hagyhatom egy percre sem egyedül.Viszont a mamákkal jól elvan,ott tudom hagyni,nem keres.Azért nem bántam meg,hogy eddig velünk aludt.Nagyon jó volt!És senkit nem pontoztam le,mindenki sokat segített:)
2009. máj. 21. 10:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!