Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hós kortól gyümölcslé?...

4 hós kortól gyümölcslé? Akkor most lehet vagy nem?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam bevásárolni és láttam hogy a HIPP-nek a gyümölcslevei 4 hós kortól adhatók! Nem értem, ha mindenhol azt mondják, hogy 6 hós korig csak anyatej, akkor miért lehet kapni gyümölcslevet meg teát ami 4 hós kortól adható?
2009. máj. 20. 14:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Lehet adni négy hónapos kortól.Nem minden baba anyatejes.
2009. máj. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nekem ez akkor is fura! Ha anyatejes akkor nem érett még eléggé az emésztőrendszere arra, hogy mást is kapjon, ha tápszeres akkor meg igen??
2009. máj. 20. 14:37
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Igazad van! Én is feszegettem ezt a kérdést! Most akkor ha valaki tápszeres, annak hamarabb felkészül a gyomra másnak a befogadására? Ilyen logikával ha csak anyatejjel táplálod, sokkal előbb eléri ilyen téren a fejlettséget. De persze én is minél tovább szeretnék szoptatni, de akkor sem értem!
2009. máj. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A négy hónapos kortól adható dolgok gondolom úgy vannak elkészítve, hogy emészthetőek ilyen kicsiknek.A kutatások szerint, ha egyszer is ad az ember mást, mint anyatejet, az teljesen átalakítja a baba bélflóráját és a felnőttekéhez hasonlóvá kezdi igazítani.
2009. máj. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Igen.A tápszeresek gyomra előbb érik.
2009. máj. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Na igen, erre gondoltam, köszönöm! :) Persze én is szeretném addig szoptatni amíg csak tudom!
2009. máj. 20. 14:39
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Na,ez egy igazán jó kérdés...szívesen feltenném az illetékeseknek.Mindegy miről van szó a babákkal kapcsolatban,az tuti,hogy két táborra oszlunk mi anyukák,mert fogalmunk sincsen,mi lenne a jó.Annyi információ jön-megy és sokszor magam sem tudom,mit tegyek.

Én adtam 4,5 hónapos kisfiamnak almalevet,de nem ízlett neki,a teából pár milli lement,a víz az fúúúj....Szóval próbálkozás szintjén megmarad egyelőre a baba itatása.

A későbbiekben azért szeretném,ha minél többfélét megízlelhetne,továbbra is megkínálom majd.

2009. máj. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocsika de mindenki kaphat!

A lényeg az ha szépen fejlödik akkor fölösleges.Gyümölcs is 4 hónapostol van,baba kaja is van és mindegyik terméknek.

A fiam is anyatejes volt,de mi 4 hónaposan el kellet kezdenünk mindent mert nem igazán fejlödött.2 hónaposan kevés Sinlakkot is kapot amit az orvosnő irt fel.

A lányom már szépen fejlödött és 6 hónaposan kostolt csak.10 hónaposan cseréltunk le egy szopit fözelékre,de addig szinte mindent megkostolt amit szabadott.A fiam egy évesen 9300 g volt a lányom viszont 11 kg.

2009. máj. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Na hát akkor én leírom nekem mit mondtak:az anyatej valóban elég 6 hós korig s fedez mindent, de a tápszer akármilyen és akármennyi vitamin is van benne az nem.Ezért lehet tápszereseknek 4 hós kortól adni.Elviselem ha valaki lehurrog, de az én kislányomnak már adtam frissen facsar almalevet és narancslevet kostolónak.És 2 hós.Semmi baja nem lesz.Én is kaptam ennyi idősen és itt vagyok.
2009. máj. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Én már adtam a 4.5 hós babómnak almalevet és almapürét is. Sajnos kevesebb a tejem, mint szeretném. A védőnőm mondta, hogy inkább egy almát kapjon, mint tápszert ennyi idős korában. Én is előbb kaptam mindent, mint ahogy mostanában trendi és még élek.
2009. máj. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!