Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezek vajon pigmenthianyos foltok?

Ezek vajon pigmenthianyos foltok?

Figyelt kérdés
4 honapos a kisfiam es a tegnap vettem eszre hogy a bal kezen vilagos foltok vannak, meg nem annyira szembetuno de azert latszik, nagyon felek hogy nehogy pigmentianyos foltok legyenek. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2009. máj. 20. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Kislányomnak már 3 hónapos kora körül észrevettem az egyik térde alatt egy mogyoró nagyságú foltot. Megnézettem dokival, megerősítette, hogy ez pigmenthiány. Azt mondta, hogy nőhet, maradhat ilyen, de akár el is múlhat, nem lehet tudni. (Eddig nem változott a mérete). Elmondása szerint nem betegség, hanem esztétikai hiba, tehát más bajuk nem lehet tőle, viszont nem kezelhető, nincs rá még megoldás, hogy mivel tüntethető el, csak helyi szerekkel (pl. alapozó). Fokozottabban kell védeni a naptól, mint a többi részét a bőrének, 50-es faktorszámú Vichy vagy valamilyen más jó naptejet használjatok rá. Nekünk volt a családban (iagz elég távoli) rokonnak ilyen, és ez genetikailag öröklődik, szóval több generáció megúszta, most meg szegény kislányom hordozza tovább :-(!
2009. máj. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Es mennyire volt vilagos a folt? Nagyon latszott? Azota nem vilagosodott?

Annyira meg vagyok ilyedve, mert tudom hogy azon a helyen ahol folt van a bor eggyaltan nem tud vedekezni a napsugarzas ellen.

2009. máj. 20. 13:21
 3/6 anonim ***** válasza:
én tele voltam ilyenekkel gyerekkoromban. kb 15 éves koromra, mire elkezdett számítani, teljesen elmúlt :)
2009. máj. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az öcsémnek volt ilyen a karján és a hátán. Mi is megnézettük orvosokkal, a válasz: óvni a napsugaraktól,nem lehet eltüntetni őket. Az öcsémet ez annyira zavarta, hogy sosem járt strandolni, még családi körben sem szívesen veszi le a pólóját.
2009. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok! Bocsi, hogy csak most! Hát eléggé világos a folt, mivel amúgy a bőre meg szép barna, nem az a hipó fehér. De a folt az olyan fehér, hogy rendesen elüt a bőre többi részétől.
2009. máj. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
16 éves vagyok és nekem is vannak ilyen foltjaim. A Térdemnél a kezemen a lábfejemen. Egész kis korom óta.Régebben mi is voltunk orvosnál akkor kaptam valami kenőcsöt persze nem használt. Azt mondták vagy elnövőm vagy mikor nagyobb leszek lézerkezeléssel megoldható.(De már ez nem most volt) Most ahogy nőttem már kezdenek elmúlni bepöttyösödtek és már van amelyik kisebb lett. Talán elnövőm rendesen. A bal térdemen egy nagyon nagy folt volt mára már sokkal kisebb.
2009. máj. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!