Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ültetni kell a babákat ha még...

Ültetni kell a babákat ha még nem tud akkor is?

Figyelt kérdés
Anyáink korában szokás volt ültetni kitámasztva a babákat akkor is ha még nem tudott ülni. Az én fiam 6 hós és nem tud még ülni, úgylátom nem is fog egyhamar, de én nem támasztom ki, majd ha megérett rá akkor csinálja. Az apa szülei / nekem sajnos már nincs / ültetni akarják, mert hát az ő idejükben így csinálták, én pedig úgy gondolom többek között azért is van ennyi gerincferdüléses ember. Túlparázom vagy mi az igazság?
2009. máj. 20. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
anyosom nalunk is azzal kezdte, h ul-e mar a gyerek es egy szempillantas alatt nekitamasztotta a kanape hattamlajanak es a baba le is csuszott azon nyomban. persze, h nem tud ulni, es ha nincs meg ra meg a kepessege akkor sem gog tudni, ha ultetik. szerintem csak eroltetes az ultetes. ha nyosom megint megprobalja, kifejtem neki is a velemenyemet :)
2009. máj. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia nem szabad eröltetni ha ő elérkezettnek érzi az idöt majd megül.nincsen elkésve semmivel.

8,5hónapos baba anyukája

2009. máj. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne ültesd!!A neurológusok,és orthpéd orvosok sem javasolják,sőt, tiltják. A kisfiam 7 hónapos is elmúlt,mire stabilan ült,13 hónapos kora óta megy. A kis gerince még nem elég erős ehhez a testhelyzethez,addig is minél többet tedd hasra,kússzon-másszon,ez nagyon fontos.Amíg "lötyög" a kis feje,még nem elég erős.Amíg kisfiam nem ült stabilan,addig az ölemben fogtam amikor hozzátáplálást elkezdtem,Amikor stabilan tartotta a fejét,és egyenesen ült,és erre képes volt magától,(ja és a kezével nem fogta a talajt ülés közben),addig a babakocsiban csak fekve vittem.A családtagjaidnak se engedd hogy ültessék,a kicsi megszokja hogy sokat lát,és nem akar mást,csak hogy ültessék.Ugyanez vonatkozik a járásra is.Nem kell fogni a kezét,(sőt nem is szabad járatni)magától kialakul az egyensúly érzéke,és pár esés után sokkal biztonságosabban fog közlekedni,mint akit" vonszolnak".megtanul visszaülni állásból, megtanul megállni a lépések után,nem a fal állítja meg.Nem parázod túl,csak a családtagoknak is meg kell ezt érteni.
2009. máj. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem csak fölösleges, de a gerincének még megerőltető is, ha akkor ültetik a babát, amikor még nem tudja magát megtartani. Jól, gondolog, ne ülteds, csak ha már egyedül is tud. Persze, néhány percre félülő helyzetbe feltámaszthatod, de figyelj rá, hogy a háta egyenes legyen úgy is.
2009. máj. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,volt egy félreírásom,bocs,szóval csak akkor vittem babakocsiban is ülve,mikor már stabilan ült,egyenes háttal,kapaszkodás nélkül.Addig fekve.
2009. máj. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad ültetni! Nekünk a gyerekorvos is mondta, hogy csak akkor szabad, ha már magától, egyedül is tud ülni.
2009. máj. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!