Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelentenek az alábbi...

Mit jelentenek az alábbi szövegek a recepteken?

Figyelt kérdés

Leírnám h mi van a recepteken.Tudja valaki h mik ezek?

Zinci oxydati

Ol.jecoris

Vaselini flavi

Sol.acidi borici 3%

Cera lanae

aa gta viginti (20,0)

-

M.f.unguentum.

Dentur tales doses No

-

DS.:Külsőleg


Másik recept:

Ung.hydrophyl.non-ion

gta ducenta (200,0)

-

DS.:Külsőleg


2008. márc. 28. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! A Zinci oxydati, egyfajta hámlasztó szer. Én a pattanásaimra kentem! :) De amúgy szoptatós anyáknak szokták felírni, a mellükre! :)
2008. márc. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Összetétel és adagolás. Patikai készimények amit ott állitanak elő és tételesen fel kell sorolni hogy miből mennyit tegyen bele a gyógyszerész.
2008. márc. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az első: cink kenőcs+vazelin+ valamilyen 3%-os oldat, ez valószínűleg egy popsi krém.

A második biztosan:egy fürdetőkrém, semleges kémhatású és 200grammos kiszerelésű.Külsőleg, fürdetésre. Ez egy szuper jó fürdetőkenőcs, amit allergiás vagy ekcémás felnötteknek szoktak felírni. Picibabák fürdetésére 100%-osan jó! Nem vetekedhet vele sem a johnson, se a nivea, sem bármi más! A fiam 4,5 a 3 éves, de még mindig ezt használjuk.

Fürdéshez én a fürdővízbe kezetmosok vele, így szépen eloszlik és tejfehér lesz a fürdővíz, akkor mehet a lubickolás. Ha csak zuhanyoznak a gyerekek, akkor pedig, mint egy krémszappan, úgy használjuk.Próbáld majd ki, szerintem nagyon jó, mert utána már nem kell testápoló sem a babának!

A legjobbakat!

2008. márc. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Átírták az egész kérdésemet.Azt kérdeztem h ezt újszülöttnek írta fel a doki de csak akkor tudom kiváltani ha már meglesz a baba,és tudja e valaki mik ezek és h ezen kívül mit kell még a gyógyszertárból megvennem,mert a védőnőm nem ért rá,és nem mondta el h mi micsoda.
2008. márc. 28. 14:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!