Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam sírni vagy nem?

Hagyjam sírni vagy nem?

Figyelt kérdés
Segítsetek, mit tegyek? 8 hónapos lányom nem szereti sem a járókát, sem a bébikompot, de még a babakocsit sem. Egyfolytában sír, ha beleteszem valamelyikbe. Sétálni is nehezen megyünk, otthon pedig jó lenne ha beletudnám tenni valamibe, amíg dolgom van. Ez csak hiszti, szerintetek hagyjam sírni, és majd megszokja?
2009. máj. 19. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
hát lehet h gonoszan hangzik, de egy kicsit hagyd sírni...mondjuk én könnyen beszélek, mert pici fiamat én újszülött kora óta raktam járókába, és a mai napig elvan benne (1 éves) gondolom így egész nap nem tudsz tőle semmit csinálni...én hagynám egy picit sírni
2009. máj. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Az én fiam is nagy hiztis. Ha nem egyfolytában sír, és nem erőteljesen, akkor csak hiszti. Én szoktam hagyni kicsit sírni, főlleg az alvásnál szokott bele húzni. Akkor beteszema kiságyba sír egy kicsit és utána felveszem és már alszik is, vagy magától elalszik. Szerintem nyugottan hagyhadod, nem lesz semmi babja. Csak Ölben van el???? 8 hónapos baba mamája
2009. máj. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Most mit csinálsz vele? 8 hónap ota hurcolászod?

Megnehezítetted a dolgát, szegénynek most kell hozzászoknia, hogy ellegyen egyedül.

Tedd le, egyre hosszabb időre. Nem tudsz mást csinálni.

2009. máj. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát sokat van ölbe, meg igényli, hogy ott legyek mellette. Megpróbálom egy kicsit sírni hagyni. Köszönöm mindenkinek.
2009. máj. 19. 16:14
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk is nagy a ragaszkodás,mindig is az volt, ne ess kétségbe, el fog múlni!!! Én mondtam neki mindig, hogy most anya ide megy, oda megy, ezt csináljuk, azt csináljuk együtt, milyn ügyesek leszünk, apa meg fog dicsérni, ha hazajön, stb... magyaráztam végig, közben csináltam a dolgom. Tedd olyan helyre, ahonnan végig lát téged, adj a kezébe olyan dolgot, amivel te is foglalkozol. Ha nem is rögtön, de figyelni fog, hidd el. Ha ordit, vigasztald meg, ne azt szokja meg, hogy hiába sir, az anyukája nem segit neki. Ezzel csak magára hagyod. Az előző válaszolóknak meg gratulálok, sikeresen magukra hagyják a gyereküket. Te ne tedd, később látod kárát. Idővel el fogja foglalni magát, és nem érzed hogy lóg rajtad. Sok sikert!
2009. máj. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Átérzem a problémádat, az én lányom is "mágnesként" tapadt rám...:) Nekem nagy segítség volt a kenguru, abban mindig nyugi volt. Illetve van autósülésünk, amiben mindig magammal tudtam vinni abba a helységbe, ahol éppen dolgom volt. Az első 3-4 hónapunk kemény volt, 100%-os együttlét, aztán fokozatosan kezdte érdekelni a körülötte levő világ, így 5 perc, 10 perc, negyed óra is eltelt egyedül... Most már szinte mindent el tudok mellette végezni, most 9,5 hónapos.

A babakocsi nekünk sem jött be sokáig, aztán egyre jobban megszokta. Mi a lakásban használtuk, mindig beletette, és ha nyafi után sírás jött, akkor vettem ki. Próbáltam neki játékokat adni, amik rendszerint konyhai eszközök voltak:)

Ami nagy áttörés volt még, az a zene. 4 hónaposan kapott egy Halász Judit cd-t, minden nap hallgatjuk, ma már együtt "énekel" vele:)

Egyetértek az utolsó válaszolóval, én sem hagytam, hagyom sírni a lányomat. Tudja, hogy ha szüksége van rám, akkor megyek és kész. Nekem is tanácsolták, hogy hagyjam sírni, jobb lesz, de ez ellen minden porcikám tiltakozik!

Bocsi a "novelláért"!:)

2009. máj. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!