Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás, atópiás bőrre mit...

Ekcémás, atópiás bőrre mit lehet használni? Hogyan mossam a ruháit?

Figyelt kérdés

Ötleteket, praktikákat szeretnék kérni:



sajnos nagyon "kitoltam" a 2 és fél hónapos kisbabámmal... Az én vacak, száraz, ekcémás bőrömet örökölte. Tele van már most kiütéssel. Száraz, vörös. hámló foltokkal, piros pöttyökkel, stb. Szegénynek a hajlatokban főleg, de már a melkasa és a hasa is pöttyös. Az arcán is vannak foltok. Akinek volt szerencséje az ilyen atópiás, ekcémás szörnyűséghez, az tudja milyen.


Hogyan mossam a ruháit? Vettem mosószappant (DM, Caola), de azt hogy használjam, oldjak fel belőle egy darabot és azt öntsem a gépbe? Sajnos az én kezem sincs olyan állapotban, hogy kézzel tudjak mosni. Öblítő helyett ecet? Mostam én már ecettel, de akkor a férjem azt mondta, hogy egy tányér salátának érzi magát, mert érzi az ecetszagot. Aki így mos legyen szíves magyarázza el (de tényleg mint egy dedósnak), hogyan alkalmazza pontosan az ilyen házi praktikákat.



A krémekkel mik a tapasztalatok? A Sudocream úgy tűnik jó a popójára. Próbáltam kenni máshol Sanatopickal, ami a szárzságnak jót tesz, de úgy tűnik a kiütéseknek nem. A doki pesze Elocomot írt, de csak nem kenhetem állandóan szteroiddal. Exxema Repaire, Linola Fett, Babe, Bioderma, Halicar? Kinek melyik vált be? Fürdetni természetesen a gyógyszetári krémben, vagy tiszta vízben szoktam. Anyatejet nagyon keveset kap, sajnos szerintem ez sem tart sokáig, HA-s tápszert eszik. A tejre biztosan allergiás, mert a nem Ha-s tápot azonnal kihányja, sőt az anyatejet is, bármennyire is kevés, ha én valamilyen tejterméket ettem, ittam.



Nagyon szeretnék még ötleteket, bármilyent, lehetőleg úgy, hogy a terméket hol lehet kapni és milyen áron. Vidéki kisvárosban lakunk, itt nem biztos, hogy mindent be tudok szerezni.



Babamasszázsra szeretném vinni hamarosan, az uszodát nem ajánlották a klóros víz miatt. Valami, amire én nem gondoltam és jót tesz neki?



Köszönöm!


2009. máj. 18. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:

lányomnak is ekcémás a bőre nagyon csunya volt. mi a heim pálban kapott Locoiddal (szteroidos)kenjük ha kijön három napig reggel délben este után szép tünetmentes lesz a bőre. sima bonux mosóport használunk a silan sens. öblítőjéval. vettem bababoltban direkt babamosóport meg öblítőt de ugyanolyan lett a bőre szóval ablakon kidobott pénz.

amit felsoroltál krémetekt mind jó de eltüntetni egyik sem fogja. fél vagyont otthagytam már a gyógyszertárban:-(

nagyon fontos a mindennapos hidratálás ha kell többször is. uagzából az idő segít. 80% kinövi.

szerintem megérné elvinni a heim pálba ők országosan rendelnek. az Ő szteriodos krémjük nagyon szupi. én ugy tudom hogy az elocomot csak 2 éves kortól szabad használni de bocs ha tévedtem.

babamasszás az olaj miatt lehet veszélyes de egy próbát megér.

én Gabival fürdetek és teszek a vizbe egy kis olajat.

nagyjából ennyi.

2009. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is ilyenünk van, öblítőtől jött elő. Nekünk a doki két krémet írt. először az egyik, szárítóhatású krémmel kentem. néhány nap alatt leszáradt, utána a másik zsíros krémmel kellett kenni. pár nap alatt nyoma sem volt az egésznek. plusz gyógyszertári fürdetőt használunk. Semmi szagos kence ezentúl:-) Mivel nem lehetett biztosan tudni, mitől volt, így minden tejszármazékos kaját likvidáltam az étrendből, visszaálltunk a HA-s dolgokra. Sensitive mosóport és öblítőt használok, minden ruháját vasalom. Egy hónapot vártam, nem jött elő, újra kezdtem neki tejes dolgokat adni, hogy megtudjam mi volt a kiváltó. mivel szerencsére nem jött elő megint, így most már szinte biztos, hogy nálunk az öblítő okozta, így most már ehetünk mindenféléket! Remélem nálatok sem lesz gond. Ja, fürdésről: nem szabad sokat vízben lennie, és ne legyen túl melegen öltöztetve, minél többet szellőzzön a bőre.

babamasszázsnál arra figyeljetek, hogy milyen krémet használnak. kérd meg a dokitokat, hogy írjon fel valami krémet, és vidd magaddal, hogy azt használja a masszőr.

2009. máj. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam (3 és fél hós) tejmentes tápszert kap első perctől (saját tej kevés volt és már nincs). Nem az anyatej hiánya okozza sztem, mert anyatejes ismerősöm is ekcémás volt. A ruháit kímélő mosószerben és öblítőben mosom, mégis ekcémás a bőre. Én Protopic krémet használok, amit a dokinéni írt fel. Sajna ez is szteroidos, de legalább használ, 3-4x bekenem és elmúlik. Sok okos tanácsot nem tudok adni. Én is a gyógyszertári fürdetőben fürdetem. Abban reménykedek, hogy kinövi. A nagyfiam is allergiás, vele most diétázunk, de nem vagyok benne biztos, hogy a diétától fog elmúlni. Sztem ezzel nem tudunk mit kezdeni, csak a tüneteket kezelni. Ez már genetika.

2009. máj. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom is atópiás ekcémával született,most lesz 4 hónapos.Azt mondták az okosok,hogy kinőheti,valamilyen allergiás hajlamon alapul(én a parlagfűre vagyok allergiás a párom asztmás volt 12 éves koráig).Mi is túlvagyunk egy pár bőrgyógyászon.Ha gyulladt a higított

Elocomos krémmel kell kennem.Ha nincs gyulladásba egy zsírozót és egy hűsítőkrémet használok,ezeket bőrgyógyász írta fel.Most egy hónapja rendben van a bőre.Fürdéshez a gyógyszertári fürdőkrémet használom,a száraz bőrére felkenem és langyos vízzel lemosom.Egy héten 1xrakok a vízbe egy pohár tejet és egy evőkanál olivaolajat.A Linola dolgok nekünk nagyon nem jöttek be,pedig megvettem az összeset.Próbálkoznikell,én a sanatopicról nagyon sok jót hallottam,lehet,hogy kipróbálom.Ez egy homeopátiás szer.Mi a Milupa Pepti 1 tápszert esszük.Úgy hallottam.hogy a citrusféléket és a paradicsomos dolgokat kerülni kell.Nekem azt mondták mindegy,hogy mivel mosok,mivel ez egy belső dolog,Amíg ki nem növi meg kell tanulni együtt élni vele.A homeopátiát 1 éves kora után lehet,hogy kipróbálom,sokan ajánlották.Kitartás!Jó egészséget kívánok nektek.

2009. máj. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi!A HALICAR krémet ajánlották,ez homeopátiás.
2009. máj. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia, a kisfiamnak is ekcémás a bőre, neki a tejfehérjétől van. mi is heim pálos szteroidost használunk, de csak ha nagyon kell. ill zsírozáshoz kaptunk egy jót, de azzal állandóan kenni kellett. szerettem volna olyat, ami talán segít helyreállítani a bőr saját zsírzó rendszerét. nekünk a nivea baby testápló tej nagyon bevált. reggel, meg este kenem. nem csípi a bőrét, ( amikor először kentem nagyon száraz volt. más krémtől már sírt volna), és olyan a bőre, hogy mióta megszületett, azóta még sosem volt ilyen... :-)

nem viszket neki állandóan, és napközben levegőzni is tud, mert nem kell állandóan kenni, akkor sem szárad ki.

próbáld ki, hátha nektek is bejön. fürdéshez mi is gyógyszertári fürdetőt használunk.

esetleg próbáld ki mosáshoz a mosódiót. én még nem használtam, de gondolkodom rajta. remélem jól vagytok, sok sikert.

2010. febr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az ekcémát okozhatja a klóros csapvíz is.


Országh József (kémiai tudományok doktora - nemzetközileg is elismert vízügyi szakember) ide vonatkozó írásából:

"...A klórozott víz hatása külsőleges használat esetén sem elhanyagolható. Az ilyen vízben való fürdésnél tudni kell, hogy a nedves bőr két oldala között 100-200 milliVoltos potenciál különbség alakul ki, ami a szervezetből az elektronokat valósággal "szivattyúzza". Legyengült immunrendszer esetén, rendszeres fürdések után a legkülönbözőbb allergiás jelenségek léphetnek fel... még a parlagfűre való érzékenység is! A csecsemők és a fiatal gyermekek a klórozott vízre fokozottan érzékenyek. Vékony bőrük és kis testtömegük miatt fürdéskor a szervezetük elektronaktivitása jelentősen csökken. A klórozott fürdővízzel való mindennapos érintkezés az immunrendszerüket nagyon gyorsan leépíti. Emiatt gyakran látunk igen tiszta, jól táplált, gondozott, rendszeres orvosi felügyeletnek örvendő csecsemőt, aki egyik náthából a másikba, mandula- és torokgyulladásba esik, sőt minden arra járó vírusos betegséget megkap, újabban allergiát is."


További részletek


[link]


És itt


[link]

2010. okt. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!