Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idősen engedtetek baba...

Milyen idősen engedtetek baba közelbe macskát/kutyát?

Figyelt kérdés
2009. máj. 18. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Nekünk nincs háziállatunk, de anyuéknál van. Már újszülött korban mutogattuk a kutyának, cicáknak, természetesen testi kontaktus nem volt köztük. Kb. fél éves lehetett a gyerek, amikor közösen megsimogattuk a kutyust, cicákat.

2009. máj. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy hazajöttünk a kórházból együtt volt a kutyánkkal. Most, 5 hósan már kutyasimi programunk is van. (1 hete simizünk, utána kézmosás)

Persze ez sok válaszolódnak nem fog tetszeni. Megértem, lehet, túl korai még. :)

2009. máj. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk sincs háziállat, de kb. nyolc hónapos volt, amikor egy barátunknál jártunk látogatóban, és ott van kutya és macska is. Én simán leraktam a szőnyegre játszani. Az ismeretségi körömben nagyon sok kutyás-babás van, náluk nyilván jóval korábban volt kontaktus, de ha lakásban vannak az állatok, azért az nem egy komoly veszélyforrás: azokat nagyon tisztán tartják. Kinti állatokkal talán óvatosabb lennék.
2009. máj. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Van 2 kutyánk, 5 hónapos a legkisebb gyerekünk. Egyelőre csak nézegetik egymást, hogy szokják a társaságot:-) Később majd megsimogathatja, és a mamánál élő cicákat is.
2009. máj. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

Szia!Én szeretném minél távolabb tartani a kutyát,macskát a kicsitől,ameddig csak lehet.A fertőzésektől és egyéb veszélyektől is tartok,magam nem szeretem a kutyus szagát sem.

Persze már a kezemben tartva kisétáltunk Pali kutyához és bemutattam őket egymásnak :),de összegezve azt gondolom,hogy amíg nem elég érett (2-3 éves koráig) nem szívesen viszem,vagy engedem a közelébe a háziállatoknak.

2009. máj. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
2 kutyusunk van, és imádja őket.7 hónapos kora óta minden nap mászik és dögönyözi őket.Csodálatos dolog látni, hogy a kutyák is mennyire érzik, hogy "hagyniuk" kell a kisembert játszani velük.Utána persze alapos kéz és arcmosás következik.Szerintem ennyi kell az immunrendszerüknek.
2009. máj. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
az én fiam kb 7 hósan simogatott először kutyát. addig nem engedtem a közelébe, mert udvari kutya. Mivel nagyon öreg, békés, hagyja hogy tépje:-) nagyokat karmol az orrába, tépi a szőrét és vigyorog hozzá, mert gagyog a kutyának:-) Komoly délutáni program lett nálunk a kutyamacerálás és utána a kézmosás, átöltözés is hozzá társul.
2009. máj. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van egy cicánk, de egyelőre tartja a tisztes távolságot a visítozós csöppségtől.

Amíg a baba nem akarja a cicát megfogdozni, addig nem lesz közöttük testi kontaktus.

Az meg még jóval odébb van.


Én nem bánom, hogy így alakult az életünk, hogy cicánk már volt, mire jött a baba, mert szerintem jót tesz a testi-lelki fejlődésének egy állatka.


15 hetes a manó egyébként

2009. máj. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerintem sem árt, ha állat közelében van a baba.De még 1 hónapot szerintem várok a simivel, mert még úgy sem tud nagyon velük(kutya, macska) mit kezdeni.

4,5 hós babó anyukája

2009. máj. 18. 20:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!