Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem csúszik a rotavírus...

Nem csúszik a rotavírus oltás? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
November 15én kapta az elsőt, azt mondta a védőnő, hogy majd jan. 26án kell visszamenni. Doktornő pedig azt,mikor kapta az elsőt, hogy 6hónapos koráig kell beadni. Feb.01-én lesz 6hónapos, számít ez a pár nap? Hívjuk fel a doktornőt, hátha ad előbb időpontot? Vagy jó ez így?
2011. dec. 15. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Lányom szeptemberben kapta az első 16-án (15-én töltötte a 2. hónapot), majd október 16-án a 2. adagot.

Nálunk az a szabály, hogy hónap forduló utáni következő max. 3 napban kell vinni oltani, ha esedékes az újabb kötelező vagy ajánlott oltás.

Ezenkívül ugyanígy van a státuszvizsgálat is.

2011. dec. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hű, én ugyanígy jártam, csak tavaly!

Januárban, napra pontosan 6 hónapos korára kaptunk időpontot. Én felhívtam, és elmentem rendelési időben, mert mondtam neki, hogy ha megbetegszik, és nem lehet beadni már neki, akkor kidobtam az első árát az ablakon?

Egyetértett velem, és az időpont előtt egy héttel a rendelésen beadta.

Aztán kiderült, hogy jó volt a megérzésem, a lányom az eredeti időpont előtt 2 nappal lebetegedett, de nagyon....

Úgyhogy nem lehetett volna neki beadni.

És igen, számít a pár nap is!

Kérj másik időpontot, vagy menj el te is rendelési időben!

2011. dec. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pici fiam október 1. csütörtöki napján kapta az elsőt (akkor volt 2 hós), november 03.-án pedig a másodikat(3 hós volt). Nekem azt mondták hogy a 2 oltás között 4 max. 6 hét lehet, de inkább 4 hét
2011. dec. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!