Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Főzitek, vagy sütitek inkább...

Főzitek, vagy sütitek inkább a zöldségeket a babának?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert én szinte mindent, amit sütni lehet, azt sütőzacskóba teszem egy pici vízzel és sütöm. Alig főzök valamit. Nekem kényelmesnek tűnik, gyors, nem fut ki a víz, nem kell szűrni, tulajdonképpen még edényt mosni sem és tutira megpuhul minden egyenletesen.

Ez maradhat így, vagy néha-néha "illene" valamit főzni is, jobb-e a főzött zöldség, mint a zacskóban sütött?


2009. máj. 17. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Párolom! :-)
2009. máj. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sztem is a legjobb ha továbbra is sütöd, mert nem megy ki belőle tápanyag (kivéve ami a melegtől úgyis lebomlik) párolni is jó, de főzésnél miníg vissza kell turmixolni a főzővízzel, pont a tápanyagok miatt.
2009. máj. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól csinálod.Igy minden benne marad.Én BECK edényeket használok és aval is minden marad meg párolódik.
2009. máj. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez is jo megoldas.En parolni szoktam,nekem ez jott be.
2009. máj. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is párolom!

Így sokkal ízesebb az étel és minden vitamoin is benne marad!

2009. máj. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szió!

Én sütöttem. Valahol olvastam, hogy sokkal ízletesebbek így a zöldségek. Természetesen megkóstoltam így is, úgy is és valóban finomabbak voltak így.

MAjd eszik főtt zöldséget a picúr, ha már ugyanazt eszi, amit ti.

2009. máj. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor sütögetek tovább is, meg a héten úgyis be akarok szerezni egy pici lábast külön a babaételeknek (mert eddig még azt sem vettem, hiszen nem is főztem) és akkor kipróbálom párolva is. Összehasonlítom az ízeket, megnézem, hogy van-e különbség, mert most rákerestem és tényleg megmaradnak elvileg a vitaminos zacskóban is, meg párolásnál is.

Amúgy ez a zacskóban sült zöldség nekem is nagyon ízlik, eddig én csak húst sütöttem így magunknak, de amióta megkóstoltam a gyerek édeskrumpliját, cékláját, stb., azóta már eleve olyan mennyiségeket sütök neki, hogy nekem is maradjon belőle csipegetni való. :-D

2009. máj. 17. 22:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!