Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » És, akkor most ezt hogy...

És, akkor most ezt hogy csináljam az evésnél?!

Figyelt kérdés

Ma elmentünk a gyerekorvoshoz a tanácsadás időpontjában. Ott volt egy védőnő is, akit nem is ismerek. Az a 'gondom', hogy a lányom (5 hónapos) mostanság éjszaka 5-6× is felkel, de láthatólag nem éhes, mert aludni akar, csak gondolom a foga fáj és, hogy mit kezdjek vele..

Rátértünk az evésére, amikor mondtam az orvosnak és a védőnőnek, hogy 5× eszik egy nap és abból 2× gyümölcsöt (Egyéb okok miatt 3,5 hónaposan be kellett vezetni nála). Elég gyorsan kiváltódott a tízórai és az uzsonna. Akár hogy próbáltam és próbálom lelkesen mai napig a tápszert is belé tuszkolni, egyszerűen nem kell neki. Most írtak fel tejpépet, hogy azzal együtt adjak neki mindent. Amivel nincs is gond. Viszont, ha nem fogadja el, akkor vissza kell szoktatnom a védőnő szerint a tápszerre, mert az értelmi szinte, akkor lassan fog fejlődni és neki ez nagyon fontos.

A saját védőnőnk (akihez alapból tartozunk), ő rengeteg tanácsot adott az étkezéssel kapcsolatban. 6:4 arányban eszik a lányom, tehát Reggel (200ml) - Délbe(200ml) - Este(240ml) tápszer, tízórai+uzsonna gyümölcs. Most kellene elkezdeni bevezetnünk a sárgarépát és a krumplit a gyümölcsök mellé, valamint javasolta a védőnőnk, hogy babakekszet is reszeljek bele minimálisan, hogy szokja a glutént.

Most pedig felírtak még a 6+-os tápszert is, hogy azt kezdjem el neki adni, ne a 0+-t ..


Én már totál nem tudom, hogy mit csináljak, hogyan csináljam. Teljesen kiegyensúlyozott a lányom. Nem éhes, nem hisztizik az ételért. A súlya most már hál' istennek egyenletesen növekszik. Megoldódott a széklet és a reflux problémánk is.. Nem akarom összekavarni, de nyilván azt se akarom, hogy értelmileg ne fejlődjön :((


2011. dec. 14. 12:30
 1/8 A kérdező kommentje:

És az kimaradt, hogy 2 hónaposan a drasztikus bukásai miatt fogyni kezdett a súlya, majd kórházban kötöttünk ki. Ezért is kellett bevezetni a gyümölcsöt ilyen 'korán', mert bent tartotta a tápszert.

Semmi más nem vált be nála. Se az AR tápszerek, se másik tápszer váltása, gyógyszer és homeopátiás cumók sem .. :/

2011. dec. 14. 12:33
 2/8 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy általában napi 500 ml tej alapú táplálékot javasolnak az orvosok, de nem hinném, hogy az értelmi fejlődése miatt. :D

Ezért erőltetik szerintem annyira a tápszert meg ezért írt fel tejpépet, hogy meglegyen ennyi tejalap. De szerintem ez hülyeség, hogy az értelmi fejlődése bánná. Inkább a D-K-vitamin kell, ami a tápszerekben van, a kálcium, ásványi anyagok, nyomelemek.

2011. dec. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy arra gondoltak, hogy a gyümölcs önmagában nem elég, kell bele rizs, vagy keksz, hogy kalória tartalma is legyen. Én a helyedben az uzsonára most elkezdeném adni a főzeléket, az kevésbé drasztikus, mint bevezetni újra a tápszert.
2011. dec. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ez olyan furcsa,az én kisfiam a hozzátáplálás kezdetétől számított 3.héten/től nem fogadja el a tápszert,max este 150-200 ml között.az én védőnőm azt mondta,h nem baj...remélem hülyeséget beszélnek és ez az értelmi visszamaradás hülyeség...mert akkor mi nagy gondba lennénk..nekünk sem az ízesített se semmilyen tápszer nem kell neki.a napi tejalapúja kb 400 ml tejpéppel együtt...és 5 hónapos ő is.
2011. dec. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nálunk is ugyanez van kedves utolsó!

bárhogy is megszakadok, nem kell neki a gyümölcsön kívül más.

A saját védőnőnk a 6:4-hez ragaszkodik, de az megvan .. viszont én sem értem továbbiakban sem, hogy az értelmi fejlődéséhez minek kellene tejalapú táplálás?! Oké.. a vitaminok, de nem hiszem, hogy attól lesz egy gyermek értelmes, mert az C vitamint 200%-ban megkapja, nem csak 100%-ban az almából pl.

2011. dec. 14. 15:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi bevezettük a húst is neki,ebédbe mindig főzök rizst,ha nem krumplis a kaja,hogy táplálóbb legyen.tízórai gyümölcs ,uzsonna tejpép.reggelire 50ml tápszert fogad el...ha az nevezhető reggelinek..és ehhez képest sztem nagyon jól fejlődik,figyelmes,nevetgél...mozgása is szerintem nagyon fejlett..már forog.hátrafelé tolat,négykézlábra húzza magát.én is nagyon aggódtam az első 1-2 hétben,de látom,h szépen fejlődik ezért nem is aggódom.bár a hízása leállt 2-3 hetekb,de ő nagyon hamar sokat hízott.8400 gr már,úgyhogy nem is baj,h nem hízik már olyan rohamosan.
2011. dec. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ja és én is a 6+os tápszert adom már,gondolom abban több minden van.
2011. dec. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A napi 500 ml tejalapú étkezés azért kell mert ilyenkor rohamosan nőnek tehát kell a csontozatuknak!De én nem gondolom,hogy baj lenne az étkezésével!

Én erről az értelmi visszamaradásról még nem is hallottam!

2011. dec. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!