Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8-9 hós babátok miket csinál?...

8-9 hós babátok miket csinál? Nem kimondottan a mozgásra értem.

Figyelt kérdés
Szellemileg értem, hogyan reagál dolgokra, hogyan játszik? Nekem sokszor túl nyugodtnak tűnik a kislányom. Tudom, vannak anyukák, akik a fél karjukat odaadnák egy ilyen csendes babáért, de én kezdek egy kicsit aggódni. Sokszor azt látom, hogy ül vagy fekszik és figyel, gondolkozik. Nézi, hogy mit csinálok pl. Lehet ez a jellemző erre az időszakra? Olyan kis bölcsnek hat a látvány. Lehet hüjén hangzik, de nem baj ez? Nem attól félek, hogy értelmi fogyatékos lenne, hanem érdekelne: van még ennyire nyugodt, hasonló korú baba?
2009. máj. 15. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Én irigyellek egy kicsit.Az én kisfiam 8 és fél hós, de egy kis örökmozgó. Néha olyan jó volna, ha csak ülne s figyelne... :))Esküszöm én jobban elfáradok estére, mint ő. Hihetetlen mennyi energia lakozik benne. Te szerintem ne aggódj. Semmi baj a kislányoddal.Egyszerűen csak nyugodt.Az én környezetemben is vannak ennyire nyugodt babák.:))
2009. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam 8 hónapos és ő is szokatlanul csendes, de sokat foglalkozok vele, szerintem látnám, ha gond lenne. Pl. tudja, hogy tapsi-tapsi, meg hol a kutyus, meg ilyenek. Tanulékony, értelmes baba. Úgy vettem észre, hogy a nyugodtsága miatt kicsit lustább, ezért inkább a mozgásfejlődésben van néha lemaradva a kortársaitól, de mindig pótolja. Most is úgy vagyunk, hogy hasra fordul ő, de aztán rögtön vissza és ahelyett, hogy már kúszna-mászna, eljátszik egy apró cérnaszállal hosszú percekig, aztán nézelődik, meg ilyen passzív dolgok. Inkább figyelget, mintha gyűjtené az infókat, olyan mintha mindig járna az agyacskája. Eddig még nem volt olyan ismerős, aki ne jegyezte volna meg, hogy milyen nyugodt, csendes baba.

Hasonlítanak a babáink a leírtak alapján? A tiéd ilyen volt ezelőtt is?

2009. máj. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoloÓ: nagyon is hasonlítanak a babáink, erről írtam! :-) A kislányom szépen elvan hason, forogva közlekedik, úgy közelít meg mindent.Egyébként mászás nulla. Ha meglát a padlón egy 2 mm-es szöszt, a kis ujjacskájával finoman játszik vele. Megzabálom mikor látom! Ugyanúgy cérna, persze cetlik...olyan finoman morzsolgatja az ujjacskái között, sokáig lefoglalja. Az ismerősök legtöbbször azt mondják, milyen nyugodt baba, meg hogy olyan okosan, értelmesen néz. Kezdek megnyugodni, hogy vannak még hasonló természetű babák.
2009. máj. 16. 06:55
 4/4 anonim ***** válasza:
8 hós baba anyuja vagyok megint. Szerintem legyünk büszkék a kis csemetéinkre, egyszer még sokra viszik!! :-))) Meghitt babázást és jó egészséget kívánok nektek!
2009. máj. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!