Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudtok a szopisztrájkról?

Mit tudtok a szopisztrájkról?

Figyelt kérdés
A kisfiam 3,5 hónapos két napja van gond a szopival:( Tejcsi van. Szopizik 2 percet utána megfeszíti magát és sír ha visszatenném cicire:( Tudtok erről valamit? Meddig tart? Mit csináljak?
2009. máj. 15. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem a kicsikem 3 honapos volt amikor ugyan ezt csinalta.Felhivtam a doktornot, o jott megnezte es szájpenészes volt.En kivulrol semmit nem lattam,es meg sem fordult a fejembe hogy ez is lehet.Amikor megmutatta a doktorno akkor tenyleg lattam nem sokat de a doktorno azt mondta hogy eleg sok van.Rozsa mezzel kellett kenjem.
2009. máj. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
NEkem is3,5 hósan kezdte, korábban 200_ akat is szopott, majd egyik pillanatról a másikra csak egyik ciciből evett, ha abban100 volt , akkor csak annyit evett, a másikat mikor odaadtam szivott kettőt és kész. Az elején még bem sirt, csak elfordult. Aztán persze én eröltettem, hogy egyen még -visszagondolva borzasztó volt, olyan voltam mint egy eszelős-, na akkor már orditott. A védőnő tanácsára még gyakrabban tettem mellre,nehogy apadjon, fejtem éjjel-nappal. Erre ugy reagált, hogy képes volt fürdés után el sem fogadni a cicit, ahogy tettem az ágyra már orditott, orditva tettem a kiságyba mert képtelenek voltunk az amugy mindig békés kicsit megnyugtatni. Aztán meg azt tanácsolták, hogy éheztessem ki, kicsit toljam a szopit, 4 órát várjak. Na akkor lettem igazán ideges, mert akkor is csak annyit evett, mintha 3 órára etettem volna. Én olyan szinten ideges lettem ettől, amit művelt, hogy éphogy elvergődtünk 4,5-5 hónapig. A szopisztrájk ugy 2 vagy 3 hétig tartott, utána evett volna már, de az idegbajomtól a felére apadt a tejem, igy már nem volt mit! A tanulság: türelem!!! Ne tömd, mert rohadtul felhuzza magát veled együtt! El fog mulni! Fejd a tejet , hogy ne apadjon!
2009. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen és értetlenül néztem a kisfiamat :)Se szájpenész se más zavaró tényező. Én nem erőltettem,hanem többször próbáltam cicire tenni.Volt hogy csak 2-3 kortyot evett-ivott.Kitartónak kell lenni,ha nincs semmi panasza akkor át fog menni rajta.Én is azt hittem,hogy "leszokik" a ciciről.De pár nap után rájött,hogy ettől jobbat úgysem kaphat :)))
2009. máj. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapott mostanában oltást? Nálunk mindig olyankor jött ez elő.
2009. máj. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
5 hónaposan fordult el a cicitöl mindent megtettem még állva is szoptattam de nem sok tejcsi volt amugy sem ,éjszaka fogadta el csak.
2009. máj. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen. Egy a fontos ilyenkor eröltetni nem szabad. Hagyd abba a szoptatást, és ringatva próbáld megnyugtatni, esetleg el is altatni. aztán figyeld, és ha elkezd félálomban mocorogni, ébredezni,na akkor csöndben, nyugodtan, egy szó nélkül szoptasd meg. Ilyenkor általában elfogadják, főleg éjjel. Legyen körülötted totál nyugi és csend esetleg nem a megszokott szoptatási helyszínen és pózban. Nálunk ez pár napig tartott, de 4-4,5 hós koráig többször előfordult. Az is lehet, hogy ilyenkor a pocija fájdul meg, ahogy elkezd szopni. Ha nem túl hisztis még ilyenkor érdemes megbüfiztetni. Ha nagyon nem akar szopni, akkor 2-3 kihagyott szopi után, vagy ha már nagyon feszül a cicid, el kell kezdened fejni. Megpróbálhatod kanálból vagy pohárból etetni vele. Nyugi átvészelitek, a gyerek meg nem fog éhenhalni.
2009. máj. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez tápis babáknál is előfordul?Azt hiszem nálunk is ez van.
2009. máj. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!