Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg kirepedhet a feneke?...

Tényleg kirepedhet a feneke? Van ilyen?

Figyelt kérdés
Picikémet most hoztuk haza, és a gyerekorvos mondta, hogy a pelenkakiütés mellett ez is előfordulhat. Van már valakinek tapasztalata? Kicsit megilyedtem, mert erről még nem hallottam, és nem tudom mennyire kell komolyan venni? (Az orvos azt mondta, elég szellőztetni a fenekét- de ha ilyen hideg lesz, mit csináljak? Akkor is hagyjam pucéran?)
2009. máj. 15. 10:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

nekem nem mondott ilyet az orvos. mondjuk én minden reggel, mikor leveszem az éjjeli pelust és a pizsamát, pucéran hagyom egy negyed órára mert imádja ha meztelen : ) de szerintem ezzel minden baba így van.

amíg nagyon pici, úgyis főleg eszik-alszik, addig nem értékeli a pucérkodást, majd ha már nagyobb, mozgékonyabb, úgy 1-2 hós kora után valószínű te is észre fogod vennni h szereti ha nincs rajta semmi, akkor bőven elég elkezeni a szellőztetést.

a lakásban nálunk kb 21-23 fok van, de negyed óra alatt nem lesz baja, meg figyelni kell a mellkasát hogy mennyire meleg. ha kezd kihűlni, akkor szoktam felöltöztetni.

de amúgy sztem ne aggódj, nem lehet ez egy túl gyakori dolog.

2009. máj. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Létezik ilyen, az én kislányomnak is kirepedt a feneke 3 hetesen. A doki lefertőtlenítette, aztán szépen elmúlt. Azt, hogy mitől volt ez, nem tudom, a doki sem mondta. Nyáron szültem, én is hagytam minden reggel egy jó tíz percet pelenka nélkül. Szóval van ilyen is.

De nálatok minden rendben lesz, fő az optimizmus:)))

2009. máj. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!