Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szokott másnak is az "agyára"...

Szokott másnak is az "agyára" menni a baba?

Figyelt kérdés
Már mint tudom hogy ez így elég nyersen és kegyetlenül hangzik,de ami9kor ájjel nappal üvölt,álltalában pont amikor picit pihennék vagy ennék vagy valahova el kéne mennünk,akkor egyszerüen akármennyire is imádom őt,és meghalnék ha nem lenne,sőt még néha azt is imádom ahogy sír,de amikor túlzásba viszi és nemlehet megnyugtatni akkor kikészít.Teljesen megeszi az isegeim,pedig én aztán minden türelmem neki szentelen de néha komolyan besokallok,és kifutnék a világból pedig ennek kéne a legszebb időszaknak lennie.Lelkiismeret furdalásom is van e-maitt,de ez van.Mások is vannak vele így?
2009. máj. 14. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Nálam is szokott ilyen lenni! Sőt, szerintem az hazudik aki azt mondja, hogy még soha nem érzett ilyet! Aztán persze mosolyog egyet a gyerek és minden "idegbajt" elfelejtek! :-)
2009. máj. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is mindenkivel előfordult, hogy besokallt.

Én igyekszem ilyenkor logikus gondolkodásra sarkallni magamat, hogy tárgyilagosan lássam, mi a baja, mit tehetek, de volt rá példa, hogy ilyenkor letettem és kimentem a másik szobába pár pillanatra, míg néhány mély lélegzettel meg nem sikerült nyugtatnom magamat - aztán többnyire őt is, bár pl fogzásos időszakban volt, amikor egyszerűen semmi nem segített, bármit is próbáltam ki szegénynek.

2009. máj. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Én még ugyan kismami vagyok, de nem csodálkozom és nem prüszkölök. Hogy miért? elhiszem , hogy egy pici gyerek mellett "megszervezni" az élet többi területét nagy koordinációt igényel, és ez főleg segítség nélkül elég nehéz. Nem csoda, hogy a "szülés utáni depresszió" erre az időszakra is vonatkozhat.. azért ezt nem kívánom neked természetesen ; de a kimerültség , fáradtság okoz ilyen gondolatokat.Valahogy nem tudsz esetleg segítséget kérni? Mondjuk nagymama , nagypapa? Kicsit elszabadulnál "lélegezni" valahova ,vagy lepihenhetsz egy kicsit ; amíg ők vigyáznak rá...

2009. máj. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy azért vannak kismamák, akik bevallják, hogy időnként kiakasztja Őket a kisbaba. Igazából, mindenkit kiakaszt a gyereke néha, csak sok az álszent anyuci, akik azt mutatják a külvilág felé, hogy mindig minden tökéletes, és rendben megy. Én is kikészülök néha, nincs ebben semmi elítélnivaló, és ne legyen lelkiismeret furdalásod. Én ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy leteszem az ágyába 5 percre (ott biztos nem lesz baja), kimegyek a levegőre, fújok párat, iszom egy kis vizet, és visszamegyek hozzá. Ennyi elég Nekem szerencsére, hogy újból nekifussak az ilyen helyzeteknek. :-)
2009. máj. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy mindenkinél van ilyen. nálam rendszeresen kiüti a biztosítékot. keddenként járunk gyógytornára. mivel 50km-re hordom, azért előkészületet igényel. mikor egyen, aludjon előtte közvetlenül, különben végigordítja az egészet. szerintem ő már tudja, hogy menni fogunk, mert véletlenül sem hajlandó aludni, együttműködni velem bármiben is, nem eszik, nem iszik, nem akar egyedül ellenni, hiszti van egész délelőtt. mire oda jutunk, hogy beülünk az autóba, 300 a vérnyomásom, és ezerszer mondom, hogy többet nem viszem sehova:-) aztán odaérünk, és persze végigordítja az egészet. hazafelé alszik a kocsiban, aztán kezdődik a cirkusz előlről, mert éhes, fáradt, stb.:-) utálom ezeket a napokat!
2009. máj. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az unokám 7 hónapos,az utóbbi időben sajnos elég nyűgös. Áldott türelmes természetű az édesanyja,de már szinte csuklott össze a fáradtságtól. Elmentem hozzájuk,elvittem sétálni a babát,mondtam,addig ő pihenjen. Szinte kicserélték,mire visszamentünk. Bizony a "babázás" is tud fárasztó lenni,hiszen az végülis egy állandó 24 órás szolgálat. Szép,örömekben gazdag,de sokszor nehéz. Van ,aki ezt kimondja,van aki nem,én nem hiszem el,hogy valaki folyamatosan tud "mosolyogni". Ilyenkor bennem mindig az merül fel,hogy nem őszinte ez a "mosoly". Próbálj meg pihenni,kicsit segítsen be a férjed meg a nagymamák, és ne legyen lelkiismeret-furdalásod emiatt!
2009. máj. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az elején volt ilyen (az elején értsd az első két hónapot :-), olyankor apa segítségét kértem, amíg én kimentem a másik szobába ordítani egyet, hogy aztán lehiggadva újra megpróbáljam megnyugtatni a manót.

Most múlt három hónapos, és már valahogy több türelmem van hozzá, és mivel már csak egyszer ébred éjjel, már nem vagyok olyan fáradt, és elgyötört, mint előtte, amikor csak két-háromszor két órát aludtam éjszakánként.


Azért hatalmas felelősség, és nehéz munka a gyerkőcözés, ez tény.


A lelkiismeret-furdalás meg szerintem mindannyiunk "keresztje"... valahogy úgy tűnik másoknak minden egyszerűbb, pedig nem is. :-)

2009. máj. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 8 hónapos. És én most vagyok teljesen ki, mert éjszaka 1-2 óránként fent van, hogy miért nem tudom, már minden praktikát kipróbáltunk, mégis felkel, és nappal már totál kivagyok, nem tudok koncentrálni semmire, nincs kedvem menni sehova, és türelmetlen vagyok. És nekem is lelkiismeret furdalásom van, pedig tudom, ha normálisan kialudnám magam, semmi baj nem lenne.

amikor kisebb volt, azt csináltam én is amit az vmelyik előttem válaszoló irt, hogy amikor nem birtam vele, kimentem mentem 2 kört, és visszamentem.

2009. máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!