Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nestlé gabonapehely (Nyuszis),...

Nestlé gabonapehely (Nyuszis), cini minist adnátok e?

Figyelt kérdés

15 hónapos lánykámnak gondoltam hogy adnék reggelire mert reggelire nem tok beletuszkolni semmit 2 szelet sonkát, sajtot vagy tükör tojást eszik és ennyi... kenyeret nem semmilyen formában se. kiflit zsemlét néha elmajszol aztán ennyi.

ti adnátok? vagy valami ötletek kérek szépen, 200ml tejet vagy kakaót iszik mellé


2011. dec. 2. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim is ilyen idős koruk körül kezdtek gabonapelyheket enni reggelire, meg úgy általában azt enni, amit mi is eszünk. Úgyhogy én adnám.
2011. dec. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok azonnal, de én a tejet hanyagolnám. Az nagyon eltelíti, nem lehet, hogy amiatt nem eszik rendesen?

Egyébként SZERINTEM ez nem ennyi idősnek való reggeli még, én olyan 3 éves kor alatt nem adnám ezeket, mert rengeteg cukor van bennük. Tényleg sok. Inkább adj sima kukoricapelyhet, ami natúr, vagy készíts neki zabkását gyümölccsel vagy valami hasonló gabonás dolgot, ami jó hosszú ideig ad energiát, de nem cukros. Az ilyen édes cuccoktól csak felpörög, utána leesik a vércukra attól meg hisztizni fog, nyűgös lesz.

2011. dec. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

ezért kérdem ötleteket keresek, és lehet igazad van de miota megszületett reggel mindig (tápszert)tejet kap

az is lehet lehet később kellene adnom neki 10 óra körül vagy reggeli után és nem előtte.havan még valami reggelire valot mit üthetnék össze akkor szívesen fogadom

2011. dec. 2. 14:32
 4/10 anonim ***** válasza:

Én szoktam adni. Semmi baja sincs tőle. Az én fiam tuti nem enné meg a sima gabonapelyhet. Én se szeretem, mert egy ízetlen semmi. Ennyi idősen meg már azért szeretnek válogatni. De persze megpróbálhatod, ha a tied elfogadja, akkor az azért tényleg jobb.

Amúgy a tejet meg ne hagyd el! Én örülök, h issza a fiam, különben aggódnék a kálciumhiány miatt. Nálunk is 2dl megy a reggelihez. Egybe van a reggeli és a tízórai, mert 8után ébred. Ő se sokat eszik mellé, de soha nem éhezik meg ebédig. 5-8 falatka kenyér felvágottal, kolbásszal, kenőmájassal, ilyesmik. De van amikor csak kiteszem elé a Nestlé golyókat és a Cini Minist, ő meg becsipegeti. Merthogy ha a tejbe/kakaóba teszem, akkor meglágyul, és úgy már nem kéri. 10-15szemnél többet nem eszik abból se, nem hiszem, h olyan sok cukrot nyomna ezzel magába. De kakaó nélkül nem reggel a reggel. Az az első amit kér.


Tipp: Megpróbálhatod a kenyeret beleaprítani a tejbe/kakaóba, nálunk ez nagyon bejött.

2011. dec. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
utolso beleapritani kenyeret kiflit se jött be...
2011. dec. 2. 14:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz neki,semmi baja nem lesz tőle.Az én kislányom a nyuszis nesqucket nagyon szereti.Ő is elég rossz evő kenyeret,kiflit zsemlét ő se akar enni de még a kalácsot se.
2011. dec. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xStefix ***** válasza:

Én sem adnék még, inkább 2 éves kora körültől. Tényleg jócskán van bennük cukor és az az egyik legnagyobb "drog"... inkább később kezdjen rájuk szokni.

Szerintem is a natúr pelyhek, müzlik a jobbak.

A Milupa 7 gabonás pépet próbáltad már? Ez natúr, úgyhogy a tej (táp) mellé tehetsz más ízesítést is, ha kéri. Pici kakaót már lehet, vagy helyette karobot, vaníliaport, gyümölcspépet stb.

Kekszeket sem eszi? Vannak baba- vagy gyerekkekszek is (bár jó drágák), vagy a Jó reggelt keksz vagy müzli.


Az enyém is másfél deci kakóval kezd reggel, de én nem emellé adom a reggelit, különben ő is csak 2 falatot enne, hanem kb. 1 órával később. Igaz, ő már nagyobb, úgyhogy szól, ha éhes, de talán tényleg nem jó, ha a tied is egyszerre eszik és iszik, mert eltelíti.

2011. dec. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
sima gabonás pelyheket nem eszi meg ami ala natur lenne, tejberizst, tejbegrizt néha bele tudnék tukmálni de nem minden estebe eszi meg, tojást minden formájába megeszi, felvágottakat megeszi de se kenyér se kifli, se zsemle mellé sajtok jöhetnek ezerrel és joghurtok is.
2011. dec. 2. 16:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Igaz az én fiam idősebb, de cukorbeteg, és a diabetológián a diabetológus illetve a dietetikus is csak a cini minist nem ajánlotta, azért, mert cukros. A többi mehet még neki is.

Tejbe adom, nem mindennap, de hetente.kéthetente egyszer.


Egyébként még annyit az idősebb gyerekem (pont a cukorbeteg, hál istennek) nincs oda az édességért, ő mindent megeszik és elvan egy kocka keserű, 90%-os csokival.


A kicsi viszont rettenetes édesszájú, ő egy tábla csokit megenne együltő helyében és csak az édességeket. Nem mondom, hogy nem próbáljuk terelgetni efelől, csokit, cukorkát, nyalókát ilyesmit nem kap, de viszont cukrozott ételeket igen. Mert azt szereti.

A fogai nem mennek tönkre, mert ápoljuk, elhízni, nem félek, hogy elhízik, mert lassan 4 éves és 13 kiló, úgyhogy én semmi akadályát nem látom.


De egyébként csinálhatsz köleskását, zabkását, tönkölypehely kását. Adhatsz natúr joghurtot, gyümölccsel meg kekszet (nem háztartási, hanem valami teljes kiörlésűt)

2011. dec. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom nálatok hogy van, de mi mindig is úgy csináltuk a gyerekekkel, hogy ébredés után rögtön megisszák a tejet/tápszert és csak 1-2 órával rá reggeliznek, akkor már éhesek lesznek.

A tej tényleg eléggé eltelít, nekem is elég sokszor egy pohár tej és nem vagyok éhes utána, a gyerekeknek meg sokkal kisebb a gyomruk.

2011. dec. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!