Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altatjátok el a babáito...

Hogyan altatjátok el a babáitokat?

Figyelt kérdés

Baj, ha az enyém 7 hetesen csak a babkocsiban alszik el - ringatom pár percet - aztán átteszem a kiságyba?

Máshogy nem alszik, max még szopi közben, mellettem - rajtam. Változhat ez még? Mert a babakocsiban egy idő után már nem fog elférni...


2009. máj. 14. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
10 hós kisfiam napközben még mindig babakocsiban alszik, mert ő csak ott alszik napközben, mivel 4 hós kora óta a szabadban szundizik :) este pedig már nem altatok, csak lerakom esti szopi után és ügyesen elalszik egyedül. sajnos csak 6 hós kora után szoktattam rá, előbb kellett volna :)
2009. máj. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Változhat. Nekem is ez volt még 5-6 hetesen, most 7 hetes, elalszik magától a kiságyban 1 hete. Azért próbáld ki, még mielőtt elkezded tologatni, hogy mennyire nyűgös, ha csak simán berakod a kiságyba. Ha nyüszög 4 percet, szerintem nem baj, ez nem is olyan torkaszakadtából sírás, inkább csak nyafogás. Aztán ha 4 percnél tovább csinálja, akkor nyugtasd meg persze, de lehet, hogy már 3 perc után simán elalszik magától :) A másik véglet, hogy 4 perc után annyira sír (mert belelovalja magát), hogy ringatod kettőt, és elalszik. Legalábbis nálunk ez vált be, most ott tartunk, hogy már nem is sír, csak este egy picit.
2009. máj. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

9hós a kisfiam, dettó mint az első válaszolónál.

ma egyedi -kivételes eset, elaludt a karomban, így most a kiságyban szundizik.

2009. máj. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én babám kb. 2 hetente változtatta az alvási rituálét, már alig tudtam mit kitalálni. Az elején cumi, aztán ujjszopás. Most már egyik sem. Volt, hogy ringatni kellett, babakocsiban tologatni. Aztán simogattam a hasát, volt, hogy csak az ágya mellett kellett ülnöm és fogni a kezét. Cicin is sokszor elaludt, vagy zenélő játékkal. Most 1 éves, és az van, hogy énekelni kell neki, akkor szépen elalszik. Pedig mindig mindent igyekeztem ugyanúgy csinálni, de neki sokszor már nem volt jó, ahogy tegnap elaludtunk, más kellett.

A tiednek még sokat változhat az alvási szokása, kicsi még.

2009. máj. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A kiságyban nem akar elaludni. Torkaszakadtából bömböl. Az elején -6 hetes koráig - hagytam sírni, azt hittem leszokik róla, vagy ha fáradt akkor már nem fog sírni. De sajnálom szegényt már, és nem akarom, hogy mindig sírva aludjon el. Mert akkor sírva is ébredt.


A babakocsiban is, ha nem tologattam akkor pöszögött egy ideig és bömbölés lett a vége. Így marad a tologatás kb. 5 percet kell aztán már csak néha kell ráringatni.

Csak az a kérdés, hogy le tudom e szoktatni majd róla?:( Vagy hogy kelle e majd egyáltalán. Ha nagyobb akkor talán meg tudom vele beszélni, hogy alvás van.


Ha a kiságyában próbálom simizni, csicsigatni vag yénekelni neki, akkor még jobban rákezd.

Álmosnak álmos, mert ásítozik és ragad le a szeme...

2009. máj. 14. 12:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!