Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez most fogzas vagy szopisztrajk?

Ez most fogzas vagy szopisztrajk?

Figyelt kérdés

sziasztok

babam 5 honapos, anyatejes. kb 4 napja alig hajlando szopizni, merem altalaban(eleinte rossz evo volt) es eddig napi 800 ml korul szopizott, most az 500ml koruli eszi meg, elkezd szopizni, eszik valamennyit aztan elkezd sirni es ha probalom ujra mellre tesszi uvolt, csavarja magat, tiltakozik. tej van, folyik es aggodom is, h le ne csokkenjen a mennyisege mivel nem eszi. mar egy ideje nyugos, rag es folyik a nyala, de az inyen semmi sem latszik es ugy olvastam, h a fogzas hosszu ideig is elatrthat, de en azert szeretnem ha rendesebben enne, mert amugy is eppen csak megfelelo a sulya. a szajaban sem lattam szajpeneszt vagy mas elvaltozast es en sem ettem tudtommal semmi olyat ami valtoztasson a tej izen. olyan mintha eppen annyit enne amennyivel meg lenni lehet. ma sis tapasztalt ilyen sztrajkolast? meddig tart ez, es mit tehetek??? segitseg :(


2009. máj. 14. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babóm is pont ezt csinálja szopi közben. Ő most 4 hónapos. Az alsó ínye eléggé meg van duzzadva, és ha dörzsölgetem az ujjammal, akkor nevet, mert jó neki. Tegnap megnézte a doktornéni és megerősített, hogy igen ez már a fogzás, de nem mondta mennyi ideig tart. Dentinox gélt ajánlott. Én már be is kentem vele az ínyét és elmúlt a szopi miatti szenvedés.
2009. máj. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én kisfiam 10 hónapos, és még egyetlen foga sincs, de kb. a 6 hónapos tanácsadáson az orvos mondta, hogy napokon belül kibújik. hát nem bújt ki még mindig. inye duzzadt, nyála patakokban folyik és eddig már jónéhányszor tapasztaltam azt, amit te is irtál. szopi közben, vagy álmában felsír és egyszerüen nem fogadja el a cicit, pedig bármi "krízis" éri azzal meg tudom nyugtatni. sőt, még azt se engedi ilyenkor, hogy a szájához érjek, csak nyűglődik. próbáld meg, hogy kend be szopi előtt az inyét dentinox-szal, az kellőképpen elzsibbasztja, hogy ne érezze a feszitést, nekünk ez bevált, de már mindenféle hülyeség eszembe jutott, hogy mi lehet a baja, mire kitláltuk, hogy a foga az. mintha nem is a második gyermekem lenne......
2009. máj. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat. a tovabbi kerdesem az lenne h ha nem is duzzadt az inye akkor is hathat ez a Dentinox zsele?
2009. máj. 14. 11:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!