Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válasszam el, vagy várjam míg...

Válasszam el, vagy várjam míg magától leszokik?

Figyelt kérdés

6,5hónapos a fiam és 4hónapos kora óta kap gyümölcsöt,majd fokozatosan főzeléket,már megeszik egy üveg húsos főzeléket.és van hogy még utána szopik is.A védőnő szerint már ki kell váltanom a déli szopit,tehát hogy ne adjak neki cicit.És hogy lassan még egy szopi helyett főzelékkel kínáljam.

Így néz ki egy napunk:reggel szopi,utána gyümölcs+szopi ha kéri,majd főzelék,majd szopi,végül tejpép + szopi.Nem lesz sok a szilárd kaja?


2009. máj. 13. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem még bőven ráérsz elválasztani. Nekem azt mondta a védőnő, és mindenhol azt olvasom, hogy 1 éves koráig a tej a fő táplálék. 1 éves kora után ráérsz elvenni a cicit.
2009. máj. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Te tudod de én is kb.6-7 hós koráig akarom szoptatni.
2009. máj. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 21 hós koráig szopott, mellette evett mindent.
2009. máj. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy alakult, h' hat hónaposan kezdtem a hozzátáplálást (délben gyümölcs, majd zöldség és gyümölcs, uzsonnára tejpép), és minden alkalommal megkínáltam anyatejjel. Amikor már komolyabb mennyiséget megevett délben, nem kérte a cicit, később a délutánit sem akarta. Legtovább az esti és éjszakai szoptatások maradtak meg. Éjszaka viszont már óránként kelt, ezért azt tápszerrel helyettesítettem, majd az estit is, mert már nem evett rendes mennyiséget, és egy óra múlva éhesen ébredt. Szóval a hozzátáplálás kezdetétől számítva két és fél hónap alatt nagyrészt önként elválasztotta magát. Ezért szerintem nem kell különösebben megvonni tőle, mert magától fogja elhagyni, és így legalább minden trauma nélkül megy a dolog. Ha meg esetleg tovább szeretne szopizni, az csak jó. Az enyémet a végén már csak félálomban lehetett rávenni pár kortyra, ezért nem erőltettem.
2009. máj. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

én is szeretném addig szoptatni amíg csak akarja/tudom.az számomra a durva,hogy 6hónapig szinte okvetlen szoptatni kell,utána meg csak úgy vonjam meg tőle?!szóval....

ő mostanában kezd leszokni az éjszakai 2x kelésről,és tényleg vannak napok mikor nem kéri se a gyümölcs,se a főzi után a tejet.csak azért "erőltetem",mert cumisüveget nem ismeri és a szilikonos csőrösből nem mindig iszik,csak rágja.

2009. máj. 13. 21:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
nem kell ilyen gyorsan elválasztanod, főleg, ha szoptatni akarsz, ha kéri a cicit, nyugodtan adj neki. Úgyis ő dönti majd el, kell-e még neki. nálunk a főétkezések után fokozatosan maradt el a cici, a babám egy idő után nem igényelte (kb. 8 hónapos kora körül). Viszont a reggeli és a második vacsora még most is kizárólag anyatej, és napközben is iszik még, étkezéstől függetlenül. Lassan 10 hónapos.
2009. máj. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

20:44 -es vagyok

A fiam kb. 6 hós korától csak reggel és este cicizett, végén meg már csak este.

Úgy voltam vele, hogy adom neki, amíg kéri, nem eltt volna szívem elvenni tőle, főleg mikor másfél éves kora körül, már mondta, hogy "cici".

2009. máj. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!