Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apuka is intézhet TAJ kártyát/...

Apuka is intézhet TAJ kártyát/GYES-t/családit/anyaságit?

Figyelt kérdés

Hogyha odaadom neki a papírjaimat, és írunk 2 tanús meghatalmazást, el tudja intézni? Jóval egyszerűbb lenne, mint végighurcolni a babát az egész városon...


Még egy kérdés: hogyha november utolsó napján (holnap) sikerül mindent megigényelni, decemberbe már utalnak?


Előre is köszönöm!


2011. nov. 29. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért nem nyomtatod ki a papírokat a MÁK honlapjáról? Otthon kitöltöd, aláírod, apa meg csak beadja.

Mi így csináltuk mindkét gyerkőc születésénél.

Anyaságit megkapod decemberben, de a családit csak január elsején (vagy másodikán, mivel munkaszüneti nap elseje) fogják utalni.

A GYES-t nem tudom én GYED-et kapok, a munkáltatóm intézi.

2011. nov. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Nincs nyomtatónk sajna, de ennyi erővel apuka alá is írhatja "helyettem" a papírokat? (Én aztán nem fogom feljelenteni okirat hamisítást, gondolod)

2011. nov. 29. 16:03
 3/8 anonim ***** válasza:

mikor én szültem 2 éve,akkor nem intézhette a férjem a papírokat,mert én mentem gyesre és a családi is az én nevem van.direkt elutazott a férjem 60 km-re lévő mák-hoz,hogy személyesen intézze a dolgokat,hátha postán elvesznek a papírok(egyik ismerősömék ezért nem kaptak fél évig semmit).adtak neki papírokat és megmondták neki,hogy csak és kizárólag az írhatja alá aki igényli,igy mikor hazaért elmentünk vissza,addig a fiam anyuval maradt.

a taj kártyát a férjem intézte.

mikor én igényeltem akkor igényléstől számítva 9 nap múlva már a kártyámon volt a pénz.

2011. nov. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én februárban szültem,és minden papírt a férjem intézett el.:)
2011. nov. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én szeptemberben szültem és minden papírt és okmányt a férjem intézett a babának és nekem is. Nem kértek meghatalmazást sehol.
2011. nov. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szia,én most szültem 8.-án és mindent a párom intézett,bár mi az igénylőpapírokat már korábban beszereztük,én kitöltöttem itthon mikor megjött a kicsi TAJ kártyája,aláírtam és párom bevitte a papírokat.nem kellett meghatalmazás.anyaságit pár napra rá utalták is,a családit meg majd most fogják,a TAJ kártyát egyébként a kórház intézi ahol szülni fogsz vagy szültél.remélem tudtam segíteni :)
2011. nov. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 29. 22:45
 8/8 anonim ***** válasza:
mondjuk akkor amikor én szültem még nem voltunk megesküdve.lehet h ez volt nálunk a probléma.
2011. nov. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!