Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? 9 hós lányom...

Mit csináljak? 9 hós lányom mostanában nem nagyon akar főzeléket enni! Teljesen kétségbe vagyok esve! Ma is csak 50 ml-t evett ebédre! Nagyon kevés!

Figyelt kérdés
próbáltam már üvegeset adni neki, magam készítette főzit, sőt vegyítettem is az üvegeset a házival, de nem akar enni. et a keveset is úgy tukmálom belé. annyira irigylem azokat az anyukákat, akinek szép adagokat eszik a babája. elment a kedvem az egész hozzátáplálástól! kész kálvária számomra! ja, arról nem is beszélve, hogy mindnet összeken evés közben: tiszta főzelék a ruhája, az etetőszék, még a füle és a haja is. mikor lesz már elegendő eyg előke az etetéshez???? mikor lesz már végre az, hogy nem kell tetőtől talpig lemosnom mindent minden etetés után???
2009. máj. 13. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
te eteted a babad, vagy mar maga probalkozik? lehet keevsebbet eszik, mert fogzik. en is egy ideg vagyok magamban ha nem eszik, volt ugy, h egesz nap csak egy nagyobb uvegnyi bebpapit fogyazstott el, s nem volt ehes, hiaba kinaltam orankent. ok ugyis kernek ha ehesek, elvegre tudnak jo hangosan sirni :o)
2009. máj. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

azt elfelejtettem írni, hoyg anyatejes. főzeléket és gyümölcsöt kap a tejen kívül.

én etetem kanállal.

2009. máj. 13. 14:41
 3/10 anonim ***** válasza:
pontossan igy van nalunk is.csak mi 8hossk vagyunk.nem es nem akar enni tobbet mint 50mili.en is probalkoztam mindennel,es nekem sincs mar ra idegem,ma mar foldhoz csaptam a kajat,es kimentem a szobabol mert nagyon elegem lett.ferjem etette tovab;)tudom nem segitettem a valaszommal,csak azert irtam,hogy ne erezd magad egyedul,nem csak te vagy igy.es en is varom a valaszokat.
2009. máj. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Segíteni én sem tudok, nekem is ez a gondom, csak az én lányom már 16 hós és ez 8 hónapja megy :( Napi egyszer "eszik" főzeléket, de elég sokszor előfordul, hogy bele se nyal. Az 50 mili a jobb napok közt van.
2009. máj. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14;47es vagyok,utolso valaszolo ez komoly?16hos babad meg nem akar nagyon enni?nagyon sajnalom,de egy picit megnyugtattal,hogy mas is van igy.szoptatsz?amugy hizik normalissan a baba?elore kerdezem mert lehethogy mi is igy lesszunk meg sokaig?dokihoz elkene ilyenkor menni,vagy ez meg nem olyan sulyos?
2009. máj. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

én is olyan ideges lettem ma! kiabáltam vele. utána meg bőgtem...

nem igaz, hogy minden etetésnek így kell kinéznie! már gyomoridegem van, ha rágondolok, hogy közeledik az etetési idő, és megint az lesz, mint tegnap...

2009. máj. 13. 15:00
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem 10 hónapos a babám, és ő sem hajlandó enni főzeléket, se gyümölcspépet, csak nagyon keveset. Ő sajnos tápszeres, de reggel nem is volt hajlandó egy kortyot sem inni, de azért felébresztett..szóval én is idegbeteg vagyok, ha jön az etetési idő. Viszont az igaz, hogy ha mi frusztráltak vagyunk, azt a babák azonnal megérzik és ők is azok lesznek..igy elhatároztam, hogy nem idegelem tovább magam, eszik amennyi jól esik neki, tudja ő miért nem kéri épp az ételt. Lehet jön a foga, csak még nem látszik, de neki már fáj. mostanság sok virus van, lehet, hogy a torka fáj, stb.. nekem az vált be, hogy séta közben etetem. akkor leköti a figyelmét a sok látnivaló, és akkor elég szépen megeszi az ennivalóját. Tudom macerás kistálban levinni, de érdemes kipróbálni..hát remélem segitettem..
2009. máj. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia, Kislányom 9 hós és még az 50 grammot sem eszi meg. Tudom, hogy nem erre a válaszra vártál, de tudd, hogy marhára nem vagy egyedül.:)

mi vettünk az ikeában ujjas előkét, tudod, a keze is védve van, így legalább a ruháját nem kell átcserélnem, azt csak lemosom és a köv. etetésnél már használhatom is. 2 db van 1 csg.-ban. Talán 990 Ft?

én is irigylem azokat az anyukákat, akiket írtál Te is, de arra gondolok, hogy lehet a mi babáink extra különlegesek, nem lehet csak úgy mindenfélével megetetni őket ( persze ezzel csak vígasztalom magam, még mielőtt nekem ugranának az anyukák) :)

Nálunk már 2 és fél hónapja folyamatosan jönnek a fogak és nem nagyon lehet letuszkolni ez miatt semmit. A banánt eszi, már van, mikor egymaga majszolja el. Ha én adom, akkor próbálok belecsempészni másfajta ételeket, almát, rizst, répát,stb.

Ja, és a kanál nálunk tabu. :)

A kérdésedre válaszolva, valószínűleg az esküvőjén már nem lesz szükség előkére :)

Kitartást és vidámságot, most ez a dolgunk, hogy minden etetés után elmossuk, amit összekent a drágaságunk.

2009. máj. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát ennek "örülök".(mármint,hogy nem vagyok egyedül) Már pont azon gondolkodtam,hogy ugrok az erkélyről :). Viszont azt vettem észre,hogy ha a saját kajámból adok neki (zöldbab főzi leve, stb azt baromira cupázná befele. Ma vajas kenyeret evett (9 hós, fog nélkül),bezzeg ha a főzibe van egy hangyányi darab attól öklendezik. Hát én sem segítettem, de azért sokan együtt érzünk.
2009. máj. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszi lányok. mindenesetre az vígasztal, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával.

valószínűleg a foga miatt nem akar enni. nagyon fel van duzzadva az ínye, talán ezért nem akar kanállal enni...

ma főzelék egyáltalán nem kellett neki, helyette adtam neki anyatejet, azt megitta.

2009. máj. 14. 14:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!