Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás a babám. Kezeléssel...

Ekcémás a babám. Kezeléssel kapcsolatos válaszokat várok. Milyen krémeket haszáljak? A viszketést hogyan szüntessem meg? Kinőheti-e?

Figyelt kérdés

Az én kislányom most 4 hónapos és atopiás ekcémával született.

Várom azoknak a válaszát akik szintén ilyen problémával küzdenek.


2009. máj. 12. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
2,5 éves a fiam, azt mondták majd kinövi, én meg csak reménykedem. Jelenleg a Linola krémet és testápolót használjuk, ez nagyon jó. Egyébként Elocom krémet kapott, de azt nem akarom használni. Sajnos neki is elég száraz a bőre, vakarja is, így állandóan kenem neki a testét. A krémek elég drágák sajnos, de nekem beváltak! Érdemes valakitől próba adagot kérni, kipróbálni, hogy beválik-e, s így nem veszed meg feleslegesen, ha mégsem jó. Én is sok krémet vettem már...
2009. máj. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 18/ hónapos. Pár hónapja vettük észre, hogy fura foltok vannak rajta. Aztán a foltok átmentek hólyagokba. Először azt hittem, hogy bárányhimlős. Bár az lett volna. Ekcéma. Nekünk úgy kevertek krémet a patikába. Mi az excipiall testápolót használjuk. Nagyon bevált.

Kaptuk a lokoid lipokrémet is, de nekünk gyenge volt. Amióta ezt a testápolót használom, nem jöttek elő új foltok, és a régiek sincsenek meg.

Szorítok, hogy kinőlje a picid!!

2009. máj. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb. 4 hónapos volt a kicsi, amikor az arcán lett egy nagy piros, száraz folt. Bementünk a Heim Pál-ba, ahol felírtak egy krémet, amit csak ott a saját gyógyszertárukban kevernek. Délután már semmi nem is látszódott. Azóta, ha előjön valami folt azonnal kenem és pár óra múlva ott sincs. Nekünk bevált. Ha pesti vagy kérjetek egy beutalót és menjetek be.
2009. máj. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kislányomnak is atopiás ekcémája van, teljesen tünetmentes, mióta sanatopic testápolót használunk, 1x abbahagytam pár napig, rögtön kijött. Ez a testápoló természetes anyagokból van és sokáig megköti a vizet a bőrben. Az ára sem vészes, utána tudsz nézni a sanatopic.hu-n. Tényleg nagyon szuper! Nekünk bőrgyógyász ajánlotta, 7 hós a lányom.
2009. máj. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a homeopátiás Halicar-t ajánlották, mint csodaszert, sajnos képtelenség beszerezni. Így marad az Elocom a tüneti kezelésre és ha épp tünetmentes a Bioderma krémével kenjük, így szépen szinten tartható. Tej 3 éves korig felejtős, meg az egyéb tejpépek.

Több bőrgyógyász és sok tízezer FT után nekünk ez vált be: a legegyszerűbb.

2009. máj. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én kisfiam is ekcémás, atópiás dermatitisze van. Számtalan szert kipróbáltunk már, de semmi nem használt. Nemrég a doktornénink javaslatára kipróbáltuk a Pelsano fürdőemulziót. Na ez csodát tett. 3-4 nap után jelentősen javult a bőre, csökkent a viszketés. Igaz nem valami olcsó, 1 dobozzal 1700 ft és ez kb 1 hétre elég. De maximálisan megéri az árát. Ez egy kúra, nem kell mindíg ebben fürdetni, mi 2 hetente szoktuk. Itt egy link, nézd meg : [link]
2009. máj. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
jó sok krém van a piacon, sajnos kisérletezni kell, melyik válik be. A hamijára figyelj nagyon, ne adj neki citrusféléket, narancsot, gluténes cuccokat még egy jó darabig, főleg tejport, tejszint tartalmazó bébiételeket, tehéntejet. Figyelni kell a bébiételekre, mindig olvasd el az apróbetűs összetevőket, mert elég sok mindent nem árt, ha inkább nem is eszik! HA-s tejpépet később, meg Sinlacot elvileg ehet majd.
2009. máj. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Most új krém a piacon a szteroidos helyett a exxema repaire. Nagyon bevált tüneti, belángolt állapotban is. Érdemes kipróbálni. Tovább tart mire meggyógyul tőle, de legalább nem kell azt a elocomos kencét kenni a babákra.
2009. máj. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat és a válaszokat!

Amit tudik haszonosítok és csak reménykedni tudok,hogy minél előbb kinövi a kislányom.

2009. máj. 14. 12:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi Babé-t használunk, de azt mondják a körömvirágkrém is jó.
2010. jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!