Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Öt hónapos kisfiú kukiján...

Haramia kérdése:

Öt hónapos kisfiú kukiján gyulladás? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem észre, hogy öt hónapos kisfiam kukiján (a végén) erősen piros illetve van egy kis repedésszerű csík. Már nem rendelt a gyerekdokink de telefonban egy Pimafucort nevű kenőcsöt ajánlott, amivel el is kezdtem kenni. Másnak is volt esetleg ilyen? Mitől jöhetett ez ki?Ti mit használtatok rá?
2011. nov. 26. 07:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Szoktad húzogatni? A héten voltunk urológus-sebésznél szintén 5 hós fiammal, és Ő mondta, hogy pont a húzogatás szokott gondot okozni, ugyanis a babáknál a fityma rá van tapadva a makkra, ez csak 1,5-2 éves korukban oldódik magától fel. Arra szolgál, hogy ne menjen semmi alá. Ha azonban húzogatod, mikrorepedések keletkeznek, amik gyulladáshoz, esetleg tényleges fitymaszűkülethez vezetnek.

Én így jártam a két nagyobb fiammal, mindkettőnél ki is alakult a szűkület, csak akkor még nem tudtam, hogy miért. Most a picit azért vittem el, hogy tanácsot kérjek, mert neki is szűknek tűnik a fitymája, és végre kiokosodtam.

Kezelgesd, aztán hagyd békén, még fürdéskor sem kell hozzányúlni.

2011. nov. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekünk 6 hósan volt, én 2 hós kora óta huzogatom óvatosan, nem attól volt. Hanem attól, hogy ő megtalálta fürdésnél, és nézegette, huzogatta, valószínű ő húzta meg erősebben.

Én csak kamillával töröltem át (enyhén felhúzva) pelusozásnál, fürdésnél, és pár nap alatt elmúlt.

Azt mondta a dokink, gyakori, nem valószínű, hogy az utolsó ilyen volt.

2011. nov. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!