Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-3 hónapos babáknál hogy...

2-3 hónapos babáknál hogy védekezzünk a kullancsok ellen? Hová ne menjünk? Vannak vmi praktikák? Nagyon féltem

Figyelt kérdés
Sajna csak 1 éves kora után lehet neki beadatni az injekciót, mi is bevagyunk oltva a párommal.
2009. máj. 12. 13:56
 1/1 anonim ***** válasza:

A kisfiunk születése előtt mi is sokat túráztunk, kirándultunk, szóval én is szembesültem ezzel a problémával, mikor végre akkorka lett a babánk, hogy kimozdulhattunk itthonról.

Bár létezik biokullancriasztó spray (GalaktivBio), ilyen kicsi babákra én még ezt sem fújnám rá (Kisfiunk 4,5 hónapos.Múlt héten szereztem be a sprayt, de még vacillálok, hogy használni fogom e egyáltalán.)Egyéb vegyszereket (Mi nem vagyunk beoltva, tekintettel arra, hogy az oltás csak az agyhártyagyulladás ellen véd, így a Protect szúnyog és kullancsriasztót használjuk, kizárólag a ruházaton. A ruházat viszont értelemszerűen zárt.) pláne nem használnék. Szóval szerintem maradnak az "egyéb" praktikák: kizárólag babakocsival sétálni, fehérbe öltöztetni a babát, illetve fehér takarót használni (a fehéren ugyanis jól látszik a kullancs), piknikezni, a földre leülni még véletlenül sem, ha hazaértetek, fürdetéskor alaposan átnézni, az esetlegesen összeszedett kullancsokat azonnal eltávolítani.

Nem akarlak elkeseríteni, de pár hete a Normafától sétáltunk át a Libegőig és vissza, s a kis fehér takarójáról félúton apa szedett le egy kullancsot. Pár éve pedig már a Városligetbe is találtak ilyen dögöket. Szóval szerintem nincs tuti biztos hely, esetleg a kullancstérképeket lehet megnézni, hol kisebb mértékű a fertőzöttség (pl. Mecsek).

A védőoltással én mindenképp megvárnám a 2 éves kort. Jó néhány helyen lehet már olvasni arról, hogy fiatalabb babáknak nem ajánlják (a hivatalos ajánlás még mindig 1 év). Illetve amennyiben mégis beadatjátok, figyeljetek arra oda, hogy mindhárom oltás ugyanazon gyártó termékével történjen (Mo-on jelenleg két gyártó oltóanyagát lehet kapni).

2009. máj. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!