Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor, mennyit, és mit eszik...

Mikor, mennyit, és mit eszik 10-12 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én Kislányom 8-9 körül kel általában.11-12 körül alszik1-1,5 órát aztán olyan 4-5körül is ennyit.De viszont este csak 10-11 körül alszik el.Próbáltam napi egy alváshoz szoktatni mert elég kimerítő olyan sokáig fent lenni de sajnos nem megy.Nem lehet bírni vele.

És a tiéd?

10hónapos múlt a Kislányom

2011. nov. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

10 hónapos kislány, nincs még 8 kg, de sztem rengeteget eszik egyszerre, vszínű gyors az anyagcseréje.


Körülbeli időpontokat írok, nincs szigorú "evésrend"

9:30-reggeli - szoptatás

11:00-tízórai-gyümölcs (hol pépes, hol darabkák) kb. 150-180gramm

13:00-ebéd-főzelék, 220 gramm

17:00-uzsonna-gyümölcs+keksz, 200 gramm

20:00-vacsora-banános tejpép, keksszel, néha friss banánnal, 150-200 gramm

21:30 - lefekvés előtt szoptatás

2011. nov. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az én kisfiam 11 hós.


Reggeli:hajnali 5 -200ml tápszer

Tízórai:reggel 9 -220g gyümölcs

Ebéd: 12 -220g főzelék husival

Uzsonna:maradékfőzelék,vagy pép,vagy 1 natúr joghurt

Vacsora:este 8 -270ml tápszer


Azért kérdeztem,mert még hajnali 5 körül felkel enni,aztán alszik tovább reggel 8-ig,próbáltam már,hogy csak vizet adok neki,de akkor üvöltés van.

Nem gond ez az 5-kor kelés?

2011. nov. 24. 08:01
 4/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Nem hiszem, hogy gond lenne az 5-kor kelés. Nekem egyébként azóta nem kel hajnalban enni a kislányom, amióta az este 8 órai szoptatást "lecseréltem" kekszes tejpépre, mintha azzal jobban eltelítődne a gyomra. (Ez 3 hete volt.)


Próbáld ki esetleg, hogy az uzsonna és az esti 8-as tápszer közé beiktatsz egy kekszes tejpépet, vagy rágcsálhat pár darab babakekszet, és lefekvés előtt még tápszerezhet. Mert ha uzsonnára joghurtot eszik, vacsorára tápszert, szerintem az az ő korában nem annyira laktató, de lehet, hogy én tévedek.


(Én nem a bolti eleve kekszest adom neki, hanem olyan babakekszet reszelek bele, aminek az összetételét nagyjából elfogadhatónak érzem.)

2011. nov. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fürdés előtt vacsira adj neki főzeléket, majd fürcsi után tápszert amennyit kér. Így tuti jól fog lakni, kevés már neki a csak tápszer estére.
2011. nov. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen,már ezt is kipróbáltam,hogy tápszer előtt kapott főzeléket,a babakekszet valamiért utálja,azt nem eszi meg semmilyen formában,de a pépet még nem próbáltam az esti tápszer előtt!

Köszi a válaszokat!

2011. nov. 24. 16:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Úristen!De égő!Félreolvastam a kérdésedet!Ne haragúdj!

Ha még esetleg érdekelne leírom hogyan eszik a kislányom.

Reggeli:tejpép

Ebéd:Általában amit mi eszünk ha olyan van akkor kap üvegeset.

Uzsonna:valamiyen gyümölcs kekszel vagy puding.

Vacsora:kakaó vagy tej kenyérfalatkákkal ha ez nem tetszik neki akkor este is pépet kap.

Nagyon sajnálom hogy félreolvastam.:-)

Első voltam!

2011. nov. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Semmi gond!:)

Köszönöm szépen!

2011. nov. 25. 07:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!