Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell egy babát rendszeresen...

Kell egy babát rendszeresen ébreszteni nappal?

Figyelt kérdés
7 hetes a kislányom és a védőnőm azt mondja, hogy nappal ébresszem mindig 3 óránként, etessem meg és rakjam vissza az ágyba. Viszont van, hogy olyan mélyen elalszik, hogy sajnálom felkelteni, amióta meg ilyen meleg van, meg sem éhezik 3 óránként, így feleslegesen háborgatom és nem tud visszaaludni. Mit tegyek?
2009. máj. 12. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz a fiam már 5 hós lesz, de én soha keltettem fel.

Ha éhes, úgyis felkel.

2009. máj. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
7 hetesen már az én kislányom rendszeresen 4 óránként evett. Általában evésre felkelt,de ha nem akkor hagytam aludni, csak az esti utolsó evéshez keltettem, ha kellett.
2009. máj. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

én nem tettem anno. ha ehes volt, jelzett.aztan ugyis kialakult akb. napirend. ajandekpercek amikor alszik. kesobb 10-11 hos koraban eszedbe sem fog jutni, h felebreszd

:o)

2009. máj. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
én sem ébresztettem sosem, bár az én fiam nem volt egy nagy alvó. általában egy órát aludt, aztán felébredt, kicsit fent volt, és megint aludt. talán az első 3 hétben aludt egyszerre 2-3 órát. A védőnőnek én mindig azt szoktam mondani, amit hallani szeretne:-)) persze, felébresztem...persze, így csináljuk...:-)
2009. máj. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nehogy felébreszd hagy pihenjen :P Én úgy vagyok vele addig aludjon még megteheti :P

jó babázást 11 hós baba anyukája :p

2009. máj. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem is 7 hetes. átlag 3,5-4 óránként eszik, soha nem ébresztem fel. hülye a védőnő, minek egyen 3 óránként egy 7 hetes, az enyém csak 5x eszik egy nap, igaz átlag 140 grammot, mérleggel mérem. éjszaka meg nem kér enni, fél 9ig alszik. :) simán alszik napi 17 órát, szerintem örülj te is, hogy ilyen jó babád van, hagyd aludni :)
2009. máj. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5 óránál ne hagyd tovább aludni evés nélkül amíg ilyen pici, de 3 óránként nem kell felébreszteni az biztos. Hadd pihizzen!
2009. máj. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ma 7 hetes a kislányom nem keltem most is épp alszik. Úgy is felébred ha éhes.
2009. máj. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem csak azert mondta hogy ne hogy felcserelodjenek a kis fejeben a nappalok az ejszakakkal. Nappal szokni kell hogy nincs csend es "nyugalom" ejszaka meg nem szabad haborgatni. Persze ha 3 ora 15 percet alszik az nem baj de 5 ora nonstopp alvas mar szerintem nem jo. En anno igy csinaltam megetettem es ha vissza akart aludni hat az ellen nem tudtam tenni. De persze minden baba mas nalunk jo volt.
2009. máj. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én soha sem ébresztettem fel, ha többet aludt, mint három óra, így is hét evés megvolt egy nap, mert néha két órával evés után már enni kért az első hetekben. Ettől függetlenül két hónapos korától átalussza az éjszakát és onnantól kezdve be állt napi öt evésre, három nappali alvásra, kisbabához képest nagy pontossággal, max fél órás elcsúszások vannak.

Az első héten besárgult, akkor volt néhány nap, amikor ébresztettem, hogy egyen, mert nagyon aluszékony volt a sárgaság miatt, márpedig épp a rendszeres evés segít a sárgaságon leginkább.

2009. máj. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!